Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, під час фестивалю «Лудинє», що відбувся в Косові 6-7 липня, мер Києва Віталій Кличко агітував зі сцени за висуванця від партії «УДАР» по округу №89 Юрія Солов’я.

На сцену III-го фестивалю «Лудинє» кандидат по округу №89 (центр - Снятин) Юрій Соловей вийшов разом із мером Києва Віталієм Кличком та його братом Володимиром Кличком.

Як зафіксували спостерігачі ОПОРИ, Віталій Кличко сказав дослівно таке: «Я одне можу сказати, вибори будуть. Багато претендентів, багато  людей. Якщо б я був мешканцем вашого міста, однозначно б віддав свій голос Юрій Солов’ю. Тому що знаю, тому що людина відповідальна, тому що людина з принципами, тому що серйозна людина. Я хотів би вас просити підтримати Юрія. Тому що за нього за 10 років ні разу не червонів. Переконаний в тому, що червоніти за нього ніколи не прийдеться. Те, що він робить, іде в копілку держави, іде в копілку столиці, іде в копілку вашого міста».

ОПОРА звернулась  із запитом до Косівської міської ради, щоб дізнатися, чи фінансувався захід із міського бюджету. У відповіді на запит за 10 липня міський голова Косова Юрій Плосконос повідомив, що на проведення фестивалю з міського бюджету виділено 40 тисяч гривень.

«Слова мера Києва на підтримку Юрія Солов’я можна вважати агітацією, адже згідно ч.1 ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передвиборною агітацією є  будь-яка діяльність, метою якої є спонукання виборців голосувати за певного кандидата чи партію. Зважаючи  на те, що частина 4 статті 74 Закону забороняє  проведення агітаційних заходів та публічні заклики голосувати за чи не голосувати за суб’єктів виборчого процесу під час проведення заходів, організованих органами державної влади, органами місцевого самоврядування, державними чи комунальними підприємствами, ОПОРА звернеться  до поліції щодо перевірки цього факту», - сказав Богдан Морикіт, координатор спостереження ОПОРИ за виборами на Івано-Франківщині.

Також під час фестивалю, як  помітно на відео, поруч із банером «Косівська міська рада» розміщений агітаційний банер кандидата-самовисуванця в окрузі №89 Дмитра Сіреджука з написом «За підтримки Дмитра Сіреджука». Стосовно цього факту ОПОРА теж звернулась у поліцію.

 

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор  спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області
тел.: +380(97)889-59-38
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)