Голова дільничної виборчої комісії №070002 у селі Залужжя Володимир-Волинського району (виборчий округ №19) Зоя Мосурук (Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина») 10 липня поширювала агітаційні газети Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Про це вона повідомила спостерігачу Громадянської мережі ОПОРА.

Спостерігачка ОПОРИ, прибувши в село Залужжя, вирушила до місцевого будинку культури, де має працювати дільнична виборча комісія. Однак приміщення виявилося закритим. За кілька хвилин до клубу прибула жінка, яка почала цікавитися у спостерігачки метою візиту до села.

Після того, як спостерігачка повідомила, хто вона та з якою метою прибула, вона поцікавилася у жінки, чи вона не знає, чому комісії немає на місці. Жінка відповіла, що є головою комісії, а була відсутня, бо роздавала газети «від «Батьківщини».

Спостерігачка ОПОРИ викликала на місце події поліцію. Голова комісії просила цього не робити та запевняла, що «ще нікому не встигла роздати».

 

Щоправда, після прибуття правоохоронців вона «передумала» та пояснювала, що нібито прийшла до дільниці подивитися, хто приїхав та «з переляку» сказала про газети.

Зрештою, правоохоронці склали протокол щодо порушення пункту 4 частини 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» та відібрали у спостерігача пояснення.

Нагадаємо, відповідно до пункту 4 частини 1 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» участь у передвиборній агітації забороняється членам виборчих комісій протягом строку їх повноважень у відповідних виборчих комісіях.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (098) 278 82 90
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)