Спостерігачі ОПОРИ фіксують розповсюдження друкованої агітаційної продукції з ознаками «чорного» піару проти партій «Голос», «Сила і честь» та «Слуга Народу». Поширюється друкована продукція в межах трьох округів Полтавської області – ВО №145, №146 та №149.

11 липня в Кременчуці спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження газети «Голос Кременчука», в якій міститься інформація про начебто приналежність кандидата самовисуванця в 146 виборчому окрузі Олега Савченка до партії «Голос». Газета складається з восьми сторінок. В газеті міститься інформація про візит Святослава Вакарчука до Кременчука з презентацією партії «Голос», передвиборчі обіцянки Олега Савченка, а також публікації з ознаками «чорного» піару проти представників «Слуги Народу» та кандидата самовисуванця в Юрія Шаповалова. Замовником газети вказано кандидата в народні депутати Олега Савченка.

Офіційним кандидатом від партії «Голос» в 146 ВО є Ростислав Зауральський.

Як повідомили ОПОРІ представники партії «Голос» на Полтавщині, вони звернулись до правоохоронних органів. «Ця газета нічого, окрім фотографій Святослава Вакарчука, з нашою агітаційною продукцією немає. Ми додали ці матеріали до нашого звернення в поліцію, котре зробили ще раніше. Наразі відкрите кримінальне провадження. 10 липня ми намагались зустрітись з Олегом Савченком, призначили зустріч, запросили журналістів. Проте він на неї не з’явився, а в телефонній розмові повідомив, що в нього зламалось авто. На пропозицію приїхати на таксі за наш рахунок він відмовився», – повідомила координатор партії «Голос» в Полтавській області Юлія Городчаніна.

Згідно з частиною 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

10 липня в Полтаві  розповсюджували друкованої агітаційної продукції з ознаками «чорного» піару проти партії «Сила і честь». В цей день в місцевому ОЦЕВУМі відбувалась зустріч виборців з керівником передвиборчого штабу партії «Сила і честь» Дмитром Гордоном та кандидатом від цієї політичної сили в 145 виборчому окрузі Василем Ковальчуком. Перед входом до ОЦЕВУМу невідома жінка без жодної політичної символіки роздавала листівки, які складались з одного аркушу.

На першій сторінці містився матеріал під назвою «Другий «феномен» Смешка: мало хто з політиків так стрімко втрачав прихильників…». З іншої сторони розміщено текст під назвою «Кто скрывается за силовой ширмой разведчика Смешко». Обидва матеріали містять інформацію, котра може негативно впливати на репутацію Ігоря Смешка як політика. Листівка не містила вихідних даних.

Згідно з частиною 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

9 липня в адміністративній будівлі Нових Санжар спостерігачі ОПОРИ виявили розміщення газет з ознаками «чорного піару» проти політичної партії «Слуга Народу». Представники партії готують звернення до поліції.

Як повідомляють представники ОПОРИ, газети знаходились на столі в адмінбудівлі, де розташовано Новосанжарські райдержадміністрацію та райраду. Газета має ідентичну назву та стиль з офіційною друкованою агітацією партії «Слуга Народу». Складається з чотирьох сторінок, на яких розповідається, що кандидатом від партії на виборах народних депутатів в виборчому окрузі №149 є травесті-діва Монро.

Коли спостерігачі ОПОРИ почали досліджувати газету до них підійшла жінка та поцікавилась, що їм потрібно. Після того, як їй було вказано, на те, що в адміністративних будівлях заборонено розповсюджувати агітаційну продукцію, вона відповіла, що це не до неї та зайшла в кабінет «чергового». Спостерігачі намагались звернутись, щодо цього питання до керівництва райради або РДА, але на місці нікого не було. Після того, як представники ОПОРИ повернулись на перший поверх, де й знаходились газети, вказаних друкованих матеріалів вже не було.

Згідно з частиною 5 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

Газета містить вихідні дані, де вказано, що замовником даної агітаційної продукції є Касай К.І.

Офіційним кандидатом від партії «Слуга Народу» в 149 ВО зареєстровано Костянтина Касая. ОПОРА звернулась за коментарем до представників кандидата.

«Дана газета, звісно, ніякого відношення до Костянтина Касая не має. Ми почали фіксувати розповсюдження цієї газети ще на минулому тижні. Наразі ми готуємо звернення до поліції, яке буде направлене найближчим часом», – повідомили  ОПОРІ представники Костянтина Касая.

Згідно з частиною 10 статті 74 Закону забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

Нагадаємо, раніше ОПОРА повідомляла про поширення на Полтавщині газет від кандидатів клонів партій «Голос» та «Слуга Народу».

 

За коментарями звертайтеся:
Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Полтавській області
тел.: +380990797361
Ігор Литвиненко, комунікаційник Громадянської мережі ОПОРА в Полтавській області
тел.: +380504062015
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)