В одномандатному виборчому окрузі № 131 Миколаївської області відбулися два концерти білоруського гурту «ПЕСНЯРЫ».  Під час заходів музиканти наголошували на тому, що їх концерти організовані кандидаткою у народні депутати від політичної партії «Опозиційний блок» Оленою Бондаренко.

Так, 9  липня в окрузі № 131 пройшли аж два концерти ВІА «ПЕСНЯРЫ»  − у смт Веселинове та смт Березанка. Спершу, о 17:00 білоруський колектив виступив у Веселиновому. Організатором концерту була кандидатка в народні депутати від політичної партії «Опозиційний блок» по 131-му округу Олена Бондаренко.

Як зазначив зі сцени представник команди організаторів: «Концерт колективу «ПЕСНЯРЫ» спеціально для мешканців Веселинового організував «Опозиційний блок», а точніше − кандидатка в депутати по 131-му округу Олена Бондаренко. В її обличчі  ви отримаєте надійного помічника. Ми вас усіх запрошуємо 21 липня на вибори, і пам’ятайте, що це – дуже важливо, це ваше майбутнє».

 «21 липня ми всі йдемо на вибори. І, звичайно, ви – наша сила, а ми – ваші перші помічники. Тому голосуйте за «Опозиційний блок» і шукайте в бюлетені моє прізвище. Я – єдина жінка серед кандидатів-мажоритарників», − звернулась до глядачів Олена Бондаренко.

Учасники гурту передали привіт із Білорусі під час виступу та виконали найбільш відомі композиції. О 21.00 вокально-інструментальний ансамбль виступив у смт Березанка. 

Спостерігач ОПОРИ звернувся до Веселинівського відділу  поліції  Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області з заявою щодо порушення учасниками ВІА «ПЕСНЯРЫ» частини 1 статті 74  Закону України «Про вибори народних депутатів України» та статті 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Згідно  частиною 1 статті 74  Закону України «Про вибори народних депутатів України», участь у передвиборній агітації забороняється: іноземцям та особам без громадянства, у тому числі через журналістську діяльність чи у формі участі у концертах, виставах, спортивних змаганнях, інших публічних заходах, що проводяться на підтримку чи за підтримки партії - суб'єкта виборчого процесу чи кандидата у депутати. А відповідно до статті 212-10 Кодексу про адміністративні правопорушення, «здійснення передвиборної агітації особою, участь якої у передвиборній агітації заборонена законом, проведення передвиборної агітації поза строками, встановленими законом чи в місцях, що заборонені законом, здійснення передвиборної агітації у формах і засобами, що суперечать Конституції або законам України, або інше порушення встановлених законом обмежень щодо ведення передвиборної агітації, крім випадків, передбачених статтями 212-9, 212-13 та 212-14 цього Кодексу, а так само агітація в день проведення референдуму - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п'ятдесяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».                                                                                                                     

За коментарями звертайтеся:

Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області

тел.: +380634171339

e-mail: slikdima@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)