Поліція Одеської області склала 12 адміністративних протоколів за заявами ОПОРИ з початку парламентської передвиборчої кампанії.

Всього спостерігачі ОПОРИ подали до поліції 46 заяв про можливі правопорушення. 34 з них стосувалися виготовлення і розміщення зовнішньої реклами без вихідних даних та, ймовірно, виготовленої не за рахунок виборчих фондів кандидатів і партій. На другому місці за частотністю виявилися заяви щодо можливого підкупу виборців шляхом надання безоплатних товарів та послуг.

За результатами розгляду заяв поліція склала 12 адміністративних протоколів, причому 11 з них – за ст. 212-13 КУпАП (виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск), один – за ст. 212-10 КУпАП (порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації).

 «Під час виборчих кампаній дуже важливо, аби взаємодія громадських організацій та поліції була продуктивною, ефективною і неупередженою. Це сприятиме як довірі громадян до правоохоронних органів, так і прозорості виборчої кампанії», - зазначив під час наради з представниками поліції 9 липня координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко. 

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)