На Херсонщині на території 184  округу спостерігачі ОПОРИ зафіксували листівки з ознаками «чорного піару» проти кандидата в народні депутати від партії «Слуга народу» Данили Репілевського. Також статтю негативного характеру про іншого кандидата-самовисуванця Євгена Рищука (186 округ)  опублікували в районній пресі.

Листівки з назвою «Зе! Вискочка. Слуга долара» та в стилістиці партії, від якої балотується кандидат, були розкидані на вулицях міст Нова Каховка та Берислав 8 липня.

Вони містять фото кандидата в народні депутати Данили Репілевського, твердження, що він «заплатив за місце в новій партії 300 тис. доларів» та «10 фактів про Данилу», які формують негативне враження про кандидата. Замість вихідних даних на листівках зазначено «Інформаційний бюлетень. Липень 2019».

Данило Репілевський в коментарі ОПОРІ зазначив, що це «брудна гра» конкурентів, які «бачать, що вони програють» та назвав листівки фейком. Проте у політика поки не має припущень, хто конкретно міг це зробити.

Відео  https://www.youtube.com/watch?v=UJZKd-UewBk&feature=youtu.be

Крім того, під час щотижневого медіа моніторингу спостерігачі ОПОРИ зафіксували матеріал з ознаками «чорного піару» проти кандидата в народні депутати самовисуванця Євгена Рищука (186-ий ВО). Стаття під назвою «Євген Рищук – ні слова, ні діла» була опублікована в районній газеті «Голос Таврії» №25 від 4 липня.

Відповідно до  ч. 10 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку.

У ч. 7 ст. 69 того ж Закону зазначено, що друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)