Втретє спостерігачі ОПОРИ фіксують політичну рекламу за кандидата-мажоритарника від “Слуги народу” Артема Дубнова у громадському транспорті. Цього разу — на 590 маршруті міських мікроавтобусів.

Кандидат балотується на Троєщині. Політичну агітацію вкотре зафіксовано на транспорті, що курсує по Деснянському районі.

Цього разу рекламу помітила містянка, Ольга Мусіяченко. І повідомила про це ОПОРУ. Разом із спостерігачкою вони сіли у маршрутку з політичною агітацією і дорогою викликали поліцію на кінцеву зупинку.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Маршрутка № 590 з агітацією в салоні їде на Троєщину

З цього моменту фіксування правопорушення перетворилося на екшин. Правоохоронці повідомили водієві, що складатимуть протокол. Водій же зазначив, що до реклами в салоні не має відношення, бо її не розміщував. Після цього сів за кермо і поїхав. А патрулі кинулися в погоню. Їх колеги тим часом на кінцевій складали протокол.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Поліція складає протокол і бере свідчення

“Роль водіїв у процесі розміщення реклами справді може виявитися мізерною, - зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві Максим Зінчук. - Але тікати від правоохоронців погана ідея, бо в Кодексі про адміністративні правопорушення на цю тему є окрема стаття”.

Зінчук додав, що Громадянська мережа ОПОРА працює над встановленням замовників і виконавців щодо розміщення політичної реклами у громадському транспорті. І звернулась до Деснянського управління поліції з проханням окремо перевірити, яку роль у цьому ланцюжку відіграють власне звичайні водії. 

Коли Ольга Мусіяченко разом із спостерігачкою ОПОРИ покидали місце події, то з наступних маршруток №590, які приїжджали на кінцеву, водії екстренно викидали агітполіграфію попід стовпи електромереж. Диспетчерка дала розпорядження.

Фото Громадянської мережі ОПОРА. Ось так утилізували агітацію з ознаками порушення на 590 маршруті в Києві

З огляду на те, що правопорушення зафіксоване на низці маршрутів, що курсують Деснянським районом, Громадянська мережа ОПОРА звернулась до Головного управління поліції Києва з проханням перевірити весь тутешній громадський транспорт.

Раніше кандидат Артем Дубнов заявляв, що не має відношення до цієї агітації і сам скаржився на неї у поліцію. Правоохоронці поки не спростували і не підтвердили цієї заяви.

Нагадаємо, розміщення політичної агітації у громадському транспорті заборонене Законом України “Про вибори народних депутатів”. Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Частина 9 статті 74 закону “Про вибори народних депутатів”:

“Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється”.

Стаття 212-14 КупАП:

“Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином - тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами - розповсюджувачами реклами - тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.”

 

За коментарями звертайтеся:
Максим Зінчук,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві
тел.: 063 582 67 07
e-mail: kyiv@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)