Протягом виборчої кампанії з дострокових виборів народних депутатів до органів поліції на Волині зверталися 53 рази щодо можливих порушень виборчого законодавства. Близько трьох десятків порушень зафіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА. Станом на 9 липня правоохоронцями складено 15 адмінпротоколів, які направлені на розгляд судів.

По це повідомили 9 липня на брифінгу представника Головного управління Національної поліції у Волинській області – заступник начальника ГУ НП у Волинській області Сергій Козак, начальника управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області Володимир Солоненко та заступника начальника відділу слідчого управління ГУ НП Іван Поторась за участі координаторки спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Волині Катерина Шарпата

Катерина Шарпата нагадала, що організація веде спостереження протягом усієї виборчої кампанії у кожному із волинських округів.

«Масових порушень, які дуже впливали б на виборчий процес, ми наразі не зафіксували. Втім, усе, що ми фіксували, стосувалося переважно порядку фінансування передвиборної агітації з боку кандидатів, або ж це були порушення благоустрою населених пунктів при розміщенні друкованої агітпродукції у місцях, які або заборонені законом, або не визначені як такі, де таку агітацію дозволено поширювати», - розповіла представниця ОПОРИ.

Зокрема у всіх округах фіксували розміщення агітматеріалів без вихідних даних на білбордах та сітілайтах. Такі факти наймасовіше фіксували на користь партій «Українська стратегія Гройсмана» та «Європейської Солідарності».

Також спостерігачі ОПОРИ фіксували поширення друкованої агітпродукції із наметів з ознаками порушень. Зокрема, із наметів Радикальної партії Олега Ляшка та наметів із зображенням Юлії Тимошенко поширювали газети без вихідних даних.

Спостерігачі зафіксували 6 фактів порушення правил благоустрою при розміщені зовнішньої реклами. Йдеться про селище Ратне, міста Луцьк і Горохів, де листівки чи анонси розміщували на електроопорах.

«Вчора наші спостерігачі зафіксували два факти розміщення друкованих матеріалів у приміщенні Горохівської РДА, що прямо заборонено статтею 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», - наголосила представниця ОПОРИ.

Водночас протягом двох місяців зафіксували лише два випадки пошкодження зовнішньої реклами. Йдеться про білборд на користь кандидата від «Європейської Солідарності» Михайла Забродського у Луцьку та партії «Опозиційний блок» у Рожищенському районі.

Начальник управління превентивної діяльності ГУ НП у Волинській області Володимир Солоненко відзначив, що порушень в рази менше ніж під час попередньої виборчої кампанії

«Станом на 10:30 9 липня до органів поліції області надійшло 53 повідомлення про події, пов’язані із виборчим процесом. Вони всі зареєстровані у встановленому порядку. За цими повідомленнями органи поліції склали 15 адміністративних протоколів: 13 із них за найпоширеніше правопорушення - виготовлення чи розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не місять вихідних відомостей. Ще один протокол складений через порушення порядку розміщення агітматеріалів та ще один - за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою», - розповів правоохоронець.

За його словами, на сьогодні усі адмінпротоколи направлені на розгляд судів.

Водночас наразі не зареєстровано жодного кримінального правопорушення.

Заступник очільника ГУ НП у Волинській області Сергій Козак розповів, що поліція з 15 липня за вказівкою міністра МВС працюватиме у посиленому режимі, працівників відкличуть із відпусток, аби охороняти правопорядок під час виборів.

«Виборча кампанія розпочалася активно – відбувається агітація, масові заходи на підтримку тих чи інших кандидатів або політичних сил. Нам вдається забезпечувати законність та правопорядок. На Волині ситуація досить стабільна, є невеликі порушення, однак в цілому ситуація контрольована – немає резонансних порушень, і, я сподіваюся, що не буде» - мовив правоохоронець.

Відтак, Сергій Козак повідомив, що до 21 липня при ГУНП створять резерви із працівників поліції особливого призначення. Їх залучать у разі спроб зриву чи дестабілізації виборів.

«Ці підрозділи будуть у 6 райцентрах області із метою оперативного реагування на ситуацію», -  додав Сергій Козак. Також створять 5 груп вибухотехніків, які територіально знаходитимуться  в кожному із округів. Тож групи із працівників поліції, ДСНСників та кінологів оперативно реагуватимуть на можливі повідомлення щодо замінувань.

Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області

тел.: +38 (098) 278 82 90

e-mail: volyn@opora.org.ua

Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)