5 липня у Заставні у довготермінового спостерігача Громадянської мережі ОПОРА невідомі силою відібрали мобільний телефон, на який спостерігач знімав ймовірну передачу агітаційної продукції. ОПОРА звернулася до правоохоронців із заявою про перешкоджання діяльності офіційного спостерігача.

Близько 14:40 у Заставні довготерміновий спостерігач ОПОРИ знімав на відео процес передачі друкованої продукції, схожої на агітаційні матеріали, з автомобіля Volkswagen Caddy. Через кілька секунд після початку зйомки до нього підійшов один із чоловіків, який стояв біля авто, і силою відібрав мобільний телефон, намагаючись видалити відео. Також він покликав на підмогу інших чоловіків, які штовхали спостерігача ОПОРИ та погрожували фізичною розправою, якщо той не покине місце події.

«Під час інциденту я представлявся офіційним спостерігачем від Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА» та демонстрував посвідчення спостерігача, проте це не зупиняло невідому особу намагатися видалити відео з телефону, а інших – мене штовхати», – написав у заяві до поліції Владислав Баранський, довготерміновий спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

Подумавши, що відео вдалося видалити, чоловіки повернули спостерігачеві телефон. Після інциденту Владислав Баранський звернувся до правоохоронців із заявою щодо перешкоджання його діяльності, долучивши до заяви відео, зняті на місці події, фото з номерними знаками автомобіля Volkswagen Caddy та свої документи, у тому числі копію посвідчення офіційного спостерігача від Всеукраїнської громадської організації «Громадянська мережа «ОПОРА».

«Перешкоджання діяльності офіційного спостерігача підпадає під 157 статтю Кримінального кодексу України. Зокрема, якщо офіційному спостерігачеві перешкоджають під час виконання його повноважень, то такі дії караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк. Якщо ж таке перешкоджання було із застосуванням насильства чи погрозою його застосування або пошкодження майна, то покаранням є обмеження волі на строк від двох до п'яти років, або позбавлення волі  на той же строк», – каже Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Прокоп, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Чернівецькій області
тел.: +380954900504
Ярина Боринець, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380660924497

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.