У Новомосковську пошкодили борди кандидатів, а в Дніпрі зривають оголошення про зустріч із кандидатом. Спостерігачі ОПОРИ фіксують перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації.

5 липня на виїзді з міста Новомосковськ спостерігачі ОПОРИ зафіксували пошкоджені білборди кандидатів у народні депутати України Олімберга Бестаєва, Олега Дядика та Івана Жадана.

Раніше ОПОРА вже повідомляла про пошкодження агітаційної продукції кандидата по 38 виборчому округу Олімберга Бестаєва.

У цей же день у Дніпрі за адресою проспект Героїв, б. 12 мешканці будинку побачили як молода особа зриває оголошення про зустрічі з кандидатом у народні депутати по виборчому округу №27 Денисом Кирпенком. Коли небайдужі мешканці будинку спробували сфотографувати цю особу, він почав тікати. Одна з мешканок будинку схопила його за сумку, але він вирвався і втік. Жінка вдарилася об дерево, але до лікарів вирішилася не звертатися. Вона склала заяву до поліції.

Денис Карпенко повідомив спостерігачу ОПОРИ: «Останніми днями ми все частіше зустрічаємось із випадками пошкодження таких оголошень».

Відповідно до частини 26 статті 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України.

Зазначені діяння можуть мати ознаки перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна (ч. 2 ст. 157 ККУ).

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.