В Новомосковську (38 виборчий округ) пошкодили білборди політичного характеру. Ім’я ймовірного кандидата невідоме навіть поліції.

20 червня спостерігачка Громадянської мережі ОПОРА на околиці міста Новомосковськ Дніпропетровської області виявила пошкоджені червоною та чорною фарбою білборди політичного характеру.

На білбордах, розташованих як в самому місті Новомосковськ так і за містом, а також в Магдалинівському районі, що також є частиною 38 виборчого округу зображено фотографію чоловіка та напис «Нова Верховна Рада – слуга для народу. Бестаєв Олімбег».

Як зазначила спостерігачка ОПОРИ, «подібні білборди з’явились в окрузі минулого тижня. Проте, особа, чиє ім’я зображено на білбордах, за даними сайту Центральної виборчої комісії досі офіційно не зареєстрована, наразі не відомо, чи буде ця людина балотуватись».

За словами Заступника начальника СП Новомосковського ВП капітана поліції Ігоря Чернявського, заяв про пошкодження білбордів наразі не надходило, хто ця особа, чи створений виборчий штаб у ймовірного кандидата невідомо.

«Зазначені діяння не можуть розглядатися як перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, що поєднане з пошкодженням майна (ч. 2 ст. 157 ККУ), оскільки згадана особа, прізвище та ім’я якої зазначене на борді, виходячи з інформації розміщеної на сайті ЦВК, не є зареєстрованим кандидатом у депутати. Такі дії можуть мати ознаки хуліганства (ст. 296 ККУ)», — зазначає радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк.

За коментарями звертайтеся:

Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)