Окружні виборчі комісії №29 та №39, що на Дніпропетровщині, утворили дільничні виборчі комісії 6 липня 2019 року, тобто, порушивши встановлені законодавством терміни. Проте, в протоколах комісії зазначили дату 5 липня.

Утворення дільничних виборчих комісій звичайних та спеціальних виборчих дільниць відповідно до першого абзацу частини 3 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» мало відбутись до 5 липня включно.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відвідали засідання комісій щодо утворення дільничних виборчих комісій по всій території Дніпропетровської області. Виявилось, що дві з сімнадцяти комісій порушили затверджені терміни утворення ДВК.

Так, активісти ОПОРИ вночі з 5 на 6 липня спостерігали за проведенням засідань комісій №29 (смт Слобожанське) та №39 (смт Васильківка). Комісії проводили жеребкування та визначення керівного складу ДВК.

Спостерігачка ОПОРИ зафіксувала на відео, що комісія №29 проводить засідання о 00:10 6 липня 2019 року. За її словами засідання комісії продовжувалось і після 4:00 ранку. Натомість, зранку 6 липня на дошці оголошень комісії Постанова про утворення ДВК датована 5 липня «23:55 хв».

Члени ОВК №39 в ніч з 5 на 6 липня очікували на заяви від громадян про згоду брати участь у виборах в якості членів дільничних комісій. За словами спостерігача, округ досить великий територіально, тому чекати комісії довелось довго.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.