Упродовж першого місяця виборчої кампанії, за інформацією Державного реєстру виборців, тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси 572 мешканці Хмельницької області, 164 із них – в межах регіону. Натомість на Хмельниччині поки що мають намір голосувати 363 жителі інших областей.

Станом на 1 липня 2019 року процедурою тимчасової зміни місця голосування скористалися 27195 громадян України, з-поміж них –  572 мешканці Хмельницької області, зокрема й 164 виборці, що змінили місце голосування в межах Хмельниччини.

Найбільше жителів області з тих, хто вже змінив місце голосування, підуть на вибори в Києві – 92 виборців. За інформацією на останній день червня, на Вінниччині віддаватимуть свій голос 5 мешканців Хмельниччини, у Волинській області – 3, в Дніпропетровській – 4, Донецькій – 10, Житомирській – 6, Закарпатській – 7, Запорізькій – 5, Івано-Франківській – 3, Київській – 28, Кіровоградській – 0, Луганській – 56, Львівській – 15, Миколаївській – 2, Одеській – 25, Полтавській – 0, Рівненській – 4, Сумській – 17, Тернопільській – 4, Харківській – 32, Херсонській – 69, Черкаській – 6, Чернівецькій – 0, Чернігівській – 0 та у закордонному виборчому окрузі – 15.

На дільниці в Хмельницькій області уже змінили місце голосування 363 жителі інших регіонів: з Автономної Республіки Крим – 2 осіб, з Вінницької області – 22, Волинської – 14, Дніпропетровської – 11, Донецької – 38, Житомирської – 6, Закарпатської – 6, Запорізької – 11, Івано-Франківської – 13, Київської – 18, Кіровоградської – 5, Луганської – 41, Львівської – 15, Миколаївської – 2, Одеської – 12, Полтавської – 4, Рівненської – 6, Сумської – 15, Тернопільської – 12,  Харківської – 30, Херсонської – 6, Черкаської – 3, Чернівецької – 17, Чернігівської – 4, міста Києва – 48, Севастополя – 1, а також 1 виборець із закордонного виборчого округу.

«Процедурою зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можна скористатися до 15 липня включно. Для цього треба звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем перебування в день голосування. Документи про необхідність зміни місця голосування на цих виборах не потрібні, відповідне рішення Центральна виборча комісія прийняла 29 травня 2019 року. У посвідченні, яке виборець отримає у підрозділі ДРВ, буде вказана дата виборів, а також номер виборчої дільниці для голосування», – пояснює Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області.

Крім того, ОПОРА підготувала покрокову інструкцію, як людям, які живуть не за місцем реєстрації, проголосувати на виборах народних депутатів 21 липня.              

Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України «Про Державний реєстр виборців» за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.

Згідно з частиною 10 статті 2 Закону «Про вибори народних депутатів України» виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.           

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)