У 97 виборчому окрузі на Київщині за сприяння кандидата у народні депутати  Володимира  Нідзельського організували святкування Дня Конституції з агітацією за  кандидата. Разом з тим, на цьому ж  святі роздавали агітацію з символікою  іншого кандидата у народні депутати.

28 червня у Броварах відбулося свято за підтримки кандидата у народні депутати у 97 виборчому окрузі Володимира Нідзельського. Про його підтримку неодноразово наголошувалось зі сцени. В парку Перемоги, де проходило свято,  було розташовано близько 10 його наметів, в яких агітатори роздавали неонові браслети, ручки, прапорці, кульки із символікою депутата і друковані інформаційні буклети. У цих наметах  збирали персональні дані, зокрема,  телефони людей, щоб особисто кандидат у депутати міг особисто «дізнаватись про проблеми регіону».

Біля майдану Свободи зранку і до вечора були припарковані близько 5 мікроавтобусів із прізвищем кандидата. В них зберігались кульки, які періодично виносили до наметів і роздавали людям.

Джерело: ФБ-сторінка Олександра Короленка

Зазначимо, хоча Володимир  Нідзельський зареєстрований у 97 виборчому окрузі як кандидат-самовисуванець, у своїй агітаційній діяльності він використовує символіку, гасла та кольори у  стилістиці політичної партії  «Слуга народу». Зокрема, на кульках, автобусах, наметах та агітаційних листівках містився напис «Володимир  Нідзельський незалежний слуга народу!».

Разом з тим, як зазначила спостерігачка ОПОРИ, після того, як згорнули  намети Володимира Нідзельського, на площу, де відбувався концерт, прийшла делегація із близько 20 людей із символікою іншого кандидата, Миколи Галушка, зареєстрованого 25 червня від політичної партії  «СЛУГА НАРОДУ».  Вони також роздавали кульки зеленого та білого кольору, але вже з іншими написами – «Зе! депутат слуга народу Галушко Микола», розповсюджували агітаційні листівки на користь кандидата з його передвиборною програмою.

Зазначимо, відповідно до ч.1 ст.68 Закону України «Про вибори народних депутатів України», передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)