Центральна виборча комісія зареєструвала 209 кандидатів у народні депутати на 11 одномандатних виборчих округах Одеської області. При цьому чотирьом з них реєстрацію скасували пізніше.

Як проаналізувала ОПОРА, найбільше кандидатів зареєстровано в окрузі №133 (Київський район міста Одеси) – 50 осіб. Друге місце розділили округи №№ 134 (Малиновський район Одеси) і 137 (центр – місто Подільськ) – по 24 кандидати, на третьому – округ №135 (Приморський район Одеси) – 23 претенденти на депутатський мандат.

Серед кандидатів – 31 жінка, наймолодшій кандидатці – 21 рік, вона балотується в окрузі №133, найстаршому – 70 років, він зареєстрований в окрузі №139.

Здебільшого кандидати є самовисуванцями, а 72 представляють партії. При цьому на всіх округах своїх представників висунули партії ВО «Батьківщина», «Слуга народу» і «Опозиційна платформа – За життя».

Серед тих, хто балотується в мажоритарних округах, є чинні народні депутати. Так, по 134 – це Геннадій Чекіта, 135 – Сергій Ківалов, 136 – Дмитро Голубов, 137 – Леонід Клімов та Олексій Гончаренко, 138 – Іван Фурсін, 139 – Олександр Пресман, 140 – Василь Гуляєв, 141 – Віталій Барвіненко, 142 – Антон Кіссе. Здебільшого всі вони вже вигравали вибори на цих округах, а деякі – кілька скликань поспіль (крім Олексія Гончаренка, який балотується на окрузі №137 вперше, пройшовши до парламенту на минулих виборах за списком партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»). Крім того, на окрузі №143 (центр – місто Ізмаїл), де на минулих виборах перемогу здобув Олександр Урбанський цього разу балотується його рідний брат, чинний голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський. Всі зазначені політики йдуть на вибори самовисуванцями.

Вже після реєстрації ЦВК відмінила її стосовно чотирьох кандидатів. В окрузі №140 знято з реєстрації начальника комунального підприємства Чорноморської міськради Сергія Мизу, підставою для чого стало його звернення із заявою про відмову балотуватися; в окрузі №138 заявив про відмову балотуватися Іван Геннадійович Фурсін, тимчасово безробітний випускник профтехучилища. Раніше ЗМІ повідомляли, що цей громадянин мав інші ім’я та прізвище і змінив їх напередодні виборів. На цьому ж округу балотується інший Іван Геннадійович Фурсін – чинний народний депутат. В окрузі №137 з реєстрації зняли двох кандидатів з прізвищем Гончаренко. Олександра Гончаренка зняли у зв’язку з його відмовою балотуватися, а Сергія Гончаренка – через те, що одночасно висунув свою кандидатуру в кількох округах. Таким чином, в окрузі №137 тепер балотується лише один Гончаренко – Олексій Олексійович, чинний народний депутат.

Попри зняття цих кандидатів з реєстрації, на окремих округах є чимало так званих «двійників» - повних або майже повних тезок кандидатів або відомих політиків, які є активними на цих округах. Так, в окрузі №133 (Київський район Одеси) зареєстровано четверо осіб з прізвищем Баранський: один Віктор, двоє з ім’ям Віталій та один Ігор. Серед них відомим є чинний депутат Одеської обласної ради Віктор Баранський, висунутий партією «Опозиційна платформа – За життя». Інший Баранський – Віталій Борисович – є тимчасово безробітним і висунутий «Опозиційним блоком». Ще двоє Баранських також ніде не працюють, мають професійно-технічну освіту і балотуються як самовисуванці.

У цьому ж окрузі є двоє кандидатів, яких звуть Дмитро Танцюра: Дмитро Миколайович – чинний депутат Одеської міської ради від партії «Довіряй ділам», а Дмитро Валентинович – безробітний з Херсона.

В окрузі №135 (Приморський район Одеси) є двоє кандидатів на прізвище Леонов: Євген Михайлович є заступником директора в ТОВ «Слуга народу» і проживає в місті Білгород-Дністровський, а Олексій Олександрович живе в Одесі і висунутий партією «Слуга народу».

В окрузі №137 (центр – місто Подільськ), крім «двійників» Гончаренка, є троє людей з прізвищем Клімов або Климов: безробітний Василь Геннадійович Климов з Дружківки Донецької області, журналіст з Вінниці Денис Миколайович Клімов та чинний народний депутат Леонід Михайлович Клімов. В цьому ж окрузі є двоє кандидатів з прізвищем Муконін: безробітний Олег Володимирович з міста Антрацит Луганської області і одесит Олександр Вікторович, висунутий партією «Слуга народу».

У 139 окрузі (центр – місто Роздільна) є двоє Васильковських: одесит Василь Миколайович є самовисуванцем, який працює директором ТОВ «Слуга народу-ЗЕ», і одесит Ігор Ігорович, якого висунула партія «Слуга народу».

В окрузі №141 (центр – місто Білгород-Дністровський) нема тезок, але є «двійники» відомих на цій території політиків: так, тут балотується безробітний Олександр Миколайович Дубовий з селища Старокозаче Білгород-Дністровського району, який є майже повним тезкою Олександра Федоровича Дубового, екснардепа та бізнесмена, який проводить активну благодійну діяльність, але вирішив не балотуватися на цих виборах. Також ЦВК зареєструвала безробітного з села Шевченкове Кілійського району Павла Івановича Бойченка, повного тезку голови Кілійської міської ради, який також не балотується на цих виборах.

На 142 окрузі (центр – місто Арциз) балотуються двоє кандидатів з прізвищем Плохой: самовисуванець Ігор Георгійович і Руслан Ігорович, висунутий партією «Слуга народу». При цьому Ігор Георгійович Плохой є майже тезкою батька Руслана Ігоровича - Ігоря Івановича Плохого, колишнього народного депутата і бізнесмена. Сам Руслан Плохой заявив, що Ігор Георгійович навмисне змінив своє прізвище напередодні виборів.

Не минулося без двійників на окрузі №143 (центр – місто Ізмаїл). Тут є два кандидати з прізвищем Куртєв: безробітного Федора Васильовича висунула партія «Опозиційний блок», а київського бізнесмена Віктора Владиславовича – партія «Слуга народу».

 

За коментарями звертайтеся:
Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)