Станом на 26 червня 267 виборців скористалися тимчасовою зміною місця голосування на позачергових виборах народних депутатів 21 липня 2019 року. 4 з них обрали виборчі дільниці за кордоном.

Такі дані оприлюднені на офіційному сайті Державного реєстру виборців кількість виборців.

Крім того, 612 виборців з різних міст України тимчасово змінили місце голосування, обравши виборчі дільниці, які знаходяться в межах Херсонської області, з них 8 кримчан.

Найбільше – 80 чоловік – змінили місце голосування в межах Херсонської області.

Відповідно до ч. 10 ст. 2 Закону України «Про вибори народних депутатів України», виборець, який проживає або на день проведення голосування на виборах депутатів перебуває на території іноземної держави, а також громадянин України, якому тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого такий виборець віднесений на підставі відомостей Державного реєстру виборців про його виборчу адресу, має право голосу на виборах депутатів лише у загальнодержавному окрузі. Реалізація цього права забезпечується включенням виборця до списку виборців на відповідній виборчій дільниці із зазначенням, що такий виборець отримує лише бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Нагадаємо, що 29 травня ЦВК внесла зміни до своєї Постанови №893 від 13 вересня 2012 року «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси». Тепер виборці можуть змінити місце голосування на позачергових виборах до Верховної Ради без надання документів про необхідність такої зміни. Про те, як змінити місце голосування та що для цього потрібно, можна прочитати тут.

За коментарями звертайтеся:
Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області
тел.: 066 62 44077
Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)