У так званій «сірій зоні» окружна виборча комісія №51, що знаходиться в смт Зайцеве Бахмутського району, двічі не змогла провести заплановане засідання через неявку членів комісії. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

Засідання були призначені на 7 і 14 червня, проте жодне з них не вважається таким, що відбулось, адже переважна більшість членів комісії була відсутня.

Як повідомив ОПОРІ голова комісії Владислав Яковлєв, наступне засідання планується на 14:00 20 червня. «На жаль, немає кворуму, аби провести збори з достатньою кількістю присутніх. Маю надію, що засідання відбудеться в  четвер о 14:00», - зазначив він.

Членкиня комісії Лілія Дуднік розповіла, чому комісія другий раз поспіль відтерміновує засідання: «Справа в тому, що у складі комісії багато людей з інших міст, таких як Одеса, Дніпро, Київ. Я не знаю, для чого вони йшли у виборчий процес, адже не маємо змоги провести збори. Вже відбулась навіть заміна членів комісії, проте вони не встигли взяти білети на друге засідання».

Як зазначила заступниця голови ОВК №51 Ірина Сухіна, 7 червня на перше засідання ОВК не з’явились десятеро її членів, зокрема представники таких партій: «Солідарність жінок України», «Інтернет партія України», «5.10», Радикальна партія Олега Ляшка, «Партія Зелених України», «Сильна Україна», «Зелена планета», «Відродження», ВО «Батьківщина», Ліберальна партія України.

Натомість, друге засідання, що мало відбутись 14 червня, проігнорували дванадцять представників від тих же «Солідарності жінок України», «Інтернет партії України», «5.10», а також від «Єдиної країни», «Народного фронту», Радикальної партії Олега Ляшка, «Партії Зелених України», «Відродження», «Сильної України», «Зеленої планети» та Ліберальної партії України.

Відповідно до ч. 5 ст. 33 Закону України «Про вибори народних депутатів України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від загальному складу комісії. Частина 10 цієї ж статті зазначає, що рішення виборчої комісії приймається більшістю голосів від складу комісії. Тобто для повноцінної роботи на засіданні ОВК мають бути присутніми не менше 10 її членів.

«Якщо проблема з наявністю кворуму триватиме надалі, це може негативно позначитись на спроможності ОВК організувати виборчий процес в окрузі №51, – зазначає координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРа за виборами в Донецькій області Анастасія Прокопенко.Окружна виборча комісія набула повноважень, проте через регулярну неявку більшої частини складу ОВК комісія є недієздатною, оскільки в такому фактичному чисельному складі вона не може приймати жодних рішень».

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Прокопенко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області
тел.: 095766 52 77

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Громадське спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.