У виборчому окрузі №19 керівники органів місцевого самоврядування, керівники комунальних закладів і священик висловили свою підтримку народному депутату, який заявив про свою готовність до участі у виборах, а також схвалюють факти самопіару депутата на виділених державних субвенцій для розвитку виборчого округу №19. Відповідні факти було виявлено на офіційній сторінці нардепа Ігоря Гузя у Facebook.

13 червня 2019 р. народний депутат Ігор Гузь на своїй сторінці у Facebook повідомив, що подав документи до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатом. Втім, свою рекламну кампанію чинний нардеп де-факто розпочав ще у травні 2019 р.

Зокрема, ще у травні на офіційній сторінці парламентаря у мережі Facebook почали з’являтись схвальні відгуки про роботу парламентаря від імені керівників органів місцевого самоврядування, керівників комунальних закладів і установ, лідерів громадською думки виборчого округу №19, де обирався Ігор Гузь і де знову планує брати участь у виборах.

Один з таких дописів під неформальною назвою «Люди про Ігоря Гузя» з’явився 30 травня 2019 р. У повідомленні йдеться про схвальний відгук про роботу нардепа від імені голови Іваничівської селищної об’єднаної територіальної громади Федора Войтюка.

«Я знав усіх народних депутатів, які були за роки незалежності України, усіх без винятку. Але такого депутата, щоб об’їздив кожне село і вивчив проблему, у нас, у 19-му виборчому окрузі, ще не було! У кожному навіть найменшому селі, ми за сприяння Ігоря Гузя побудували дитячо-спортивні майданчики… У найбільшій школі громади – в гімназії відремонтували санітарні кімнати за 150 тис. грн. У селі Древині відремонтували і перекрили клуб. У селі Соснина повністю перекрили дах дитячого садочка за 600 тис. грн, який катастрофічно протікав. Такого депутата, як Ігор Гузь, який «не сидить» на місці, і в якого багато енергії, у нас ще не було, і його робота мотивує інших працювати для громади і України!», - йдеться у дописі.

У цей же день на сторінці Ігоря Гузя у Facebook з’явився схвальний відгук про його роботу в окрузі від імені директора ЗОШ І-ІІІ ступенів села Суходоли Володимир-Волинського району Віктора Рупши.

«Мені подобається, що нардеп Ігор Гузь – завжди на місці. Багато людей кажуть і я їх абсолютно підтримую, що це – перший депутат, якого ми бачимо в нашому селі не лише перед виборами. Він у нас такий хлопець, що завжди і скрізь їздить. Імпонує, що парламентар йде до нас не з точки зору «керівник-підлеглий», чи я велика «шишка в Києві», а ви тут на місці… Він йде до нас і на рівні з нами говорить. Це мені в ньому подобається», - цитують директора школа.

11 червня 2019 р. була опублікована також цитата настоятеля Володимир-Волинського храму Святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Євгена Рябеця на підтримку нардепа такого змісту: «Ігор Гузь – молодий політик. Виступив за створення Української православної церкви. Їздить до людей – не сидить на місці. Ми бачимо його між будинками. Він відкритий у спілкуванні. Робить потрібні справи. Зустрічається з депутатами міста і веде з ними діалог. А це важливо».

Загалом, за період з травня по 13 червня 2019 р. схожих відгуків було опубліковано близько 20. Серед інших відомих в окрузі осіб, чиї цитати були використані для піару Ігоря Гузя: Володимир-Волинський міський голова Петро Саганюк, голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик, голова Павлівської ОТГ Андрій Сапожник, депутат Литовезької ОТГ, директор КЗ «Заболотцівський ліцей» Ярослав Матящук, староста Старолішнянського округу Поромівської ОТГ Назар Максимів, завідувач ДНЗ «Лелеченя» села Жашковичі Павлівської ОТГ Ганна Парфенюк, директор вищого комунального навчального закладу «Володимир-Волинський педагогічний коледж ім. А. Ю. Кримського» Микола Савельєв, завідувач закладу дошкільної освіти «Калинонька» смт Іваничі Лідія Смаль, депутат Оваднівської ОТГ, директор комунального закладу Микола Тріль, директорка закладу дошкільної освіти №4 міста Нововолинськ Людмила Могіль, депутат Любомльської ОТГ, директор Підгородненської ЗОШ Ірина Карпович.

 

Прокоментувала виявлені факти омбудсменка з захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА Євгенія Коваленко.

«Всі обмеження щодо агітації, які встановлені законодавством, почнуть діяти після реєстрації кандидатів. Втім, спостерігаємо ситуацію, коли кандидати уже почали розміщення зовнішньої реклами, іміджевих матеріали у ЗМІ та публікацій у соціальних мережах, зокрема, як це зробив Ігор Гузь. Тому закликаю кандидатів утриматись від будь-яких проявів дочасної агітації. Адже завчасна агітація – це не просто фальстарт, це використання кандидатами фінансів, які не будуть відображені у проміжних та остаточних фінансових звітах, так як ці витрати фактично здійсненні до офіційної реєстрації кандидатів», - зазначила Євгенія Коваленко.

Нагадаємо, що згідно з п. 4 ч. 5 ст. 3 Закону України «Про вибори народних депутатів України» усі кандидати у народні депутати України мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі. Рівність прав і можливостей кандидатів у депутати брати участь у виборчому процесі забезпечується з-поміж іншого забороною використання кандидатами у депутати, партіями - суб'єктами виборчого процесу під час фінансування передвиборної агітації інших коштів, крім коштів виборчих фондів.

Разом з тим, нагадаємо, що у статті 35 Конституції України йдеться про те, що Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. У статті 5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» також підкреслюється: Церква (релігійні організації) відокремлені від держави. У цій же статті Закону чітко зазначається: «Релігійні організації не беруть участі у діяльності політичних партій і не надають політичним партіям фінансової підтримки, не висувають кандидатів до органів державної влади, не ведуть агітації або фінансування виборчих кампаній кандидатів до цих органів».

 

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (093) 664 26 56
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)