У виборчому окрузі №33 в Кривому Розі зареєстрували кандидатів зі схожими прізвищами. Один з кандидатів заявляє про «технологію відтягування голосів».

11 червня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатів в народні депутати України по виборчому округу №33, що в Кривому Розі.

Кандидат в народні депутати Микола Колесник в коментарі спостерігачці ОПОРИ повідомив: «Відрізняється лише одна буква в прізвищі. Це технологія, яка була апробована ще на попередніх виборах, коли у мене «відтягнули» майже два відсотки голосів. Можна, звісно, вважати, що це співпадіння і перший раз і другий раз».

Микола Колесник також розповів спостерігачці ОПОРИ, на своїй фейсбук сторінці він вже написав, кого вважає причетним до таких дій. Також, він повідомив, що до правоохоронних органів звертатись не буде: «з чим звертатись, людина має таке прізвище. Які підстави? Громадянин України, народився в Кіровоградській області, мешкає в Кривому Розі, має такі ж права, як і я, як громадянин. В правовій площині це неможливо довести».

Із зареєстрованим кандидатом у народні депутати Миколою Колесніком представникам ОПОРИ зв’язатись наразі не вдалось.

Нагадаємо, раніше ОПОРА вже повідомляла про зареєстрованих в 33 виборчому окрузі: балотуватимуться повні тезки та представники організацій зі схожими назвами.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Дніпропетровській області
тел.: 067 850 65 92
Юлія Лисенко, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Дніпропетровській області
тел.: 050 100 88 91

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)