Протягом першого тижня червня спостерігачі ОПОРИ у Сумській області зафіксували зовнішню рекламу партій та потенційних кандидатів у народні депутати політичного характеру.

Білбордів політичного характеру наразі найбільше зафіксовано в обласному центрі – місті Суми. Це, зокрема, зовнішня реклама Володимира Гройсмана з написами “Лідерство це відповідальність”, “Україна стратегія. Володимир Гройсман”, “Україна це не просто місце на карті. Країна, за яку ми відповідаємо. Уряд Гройсмана”. Також зафіксовано рекламу політичного характеру із зображенням екс-президента Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО та ЄС. Долучайся. Європейська солідарність». Раніше було заявлено про переіменування БПП “Солідарність” на партію “Європейська Солідарність”.

Зовнішню рекламу політичного характеру розмістили і потенційні кандидати у депутати – Сергій Карпенко (округ №158, “Аграрна партія України”) з написом “З Україною в серці”; Віктор Ладуха (округ №161, ВО “Батьківщина”) з привітанням до Міжнародного дня захисту дітей; Микола Сурженко (округ №157, суб’єкт подання поки що невідомий) з написом “Український порядок це захист Батьківщини”; Сергій Качанов (округ №157, суб’єкт подання поки що невідомий) “Україні нові обличчя”. Досі висить привітання з 9 травня Віталія Жиленка (округ №157, “Опозиційна платформа “За життя”). Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували борди із зображенням народного депутата Андрія Білецького, представника “Національного корпусу”. Нагадаємо, нещодавно “Національний корпус” оголосив про спільне балотування до Верховної ради з ВО “Свобода” та “Правим Сектором”.

Крім того в місті Суми на фасаді будинку у центрі міста (вул. Набережна річки Стрілки) спостерігач ОПОРИ зафіксував банер із зображенням потенційного учасника парламентських виборів Об’єднання «Самопоміч» Андрія Садового. Спостерігач ОПОРИ викликав на місце події поліцію. А також написав відповідну заяву для перевірки законності розміщення банера на фасаді та наявності відповідних дозволів від міського Управління архітектури та містобудування. Наразі поліція здійснює перевірку цього факту.

Хоч виборча кампанія до позачергових парламентських виборів вже розпочалась, жоден з кандидатів-мажоритарників Сумщини чи політичних партій досі не зареєстрований у ЦВК.

За коментарями звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області

тел.: (066) 931 23 56

e-mail: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)