Хоча ще не всі політичні партії представили свої списки для участі в позачергових парламентських виборах, а Центральна виборча комісія зареєструвала лише одного кандидата у депутати по Вінницькій області, спостерігачі ОПОРИ з початку виборчої кампанії фіксують рекламу політичних партій та потенційних кандидатів у народні депутати.

Так, у Вінниці розміщена зовнішня реклама політичної партії «Європейська солідарність». У місті встановлено білборди із зображенням Петра Порошенка та написом «Обирай НАТО і ЄС. Долучайся! Європейська солідарність».

Розміщено у місті також білборди з написами «Лідерство це відповідальність. Гройсман. uastrategy.org» та «Українська стратегія. Володимир Гройсман. strategy.ua», які рекламують політичну партію «Українська стратегія Гройсмана».

Також у Вінниці зафіксовано білборди з зображенням Андрія Білецького та написом «Разом ми сила, що захищає країну. Андрій Білецький. Національний корпус».

Крім того, 9-10 червня на Вінниччині відбулися заходи щодо представлення партії «Голос». Так, у Вінниці на площі Василя Стуса лідер партії Святослав Вакарчук під час прес-брифінгу розповів про головні принципи партії та перші законопроекти, які пропонуватиме «Голос», представив кількох представників своєї команди,зокрема Ярослава Юрчишина та Олександру Устінову. Після цього відбувся безкоштовний концерт гурту «Океан Ельзи». Політичну партію активісти презентували також у містах Липовець, Погребище, Ямпіль, Гайсин, Калинівка.

Також спостерігачі ОПОРИ повідомили, що в місті Липовець 9 червня у поштових скриньках місцевих жителів з’явилась газета «Життя Вінниччини», в якій, зокрема, надруковано інтерв’ю з народним депутатом Русланом Демчаком (виборчий округ №18). У тексті публікації йдеться про те, що Руслан Демчак планує балотуватися до Верховної Ради і буде «відстоювати вирішальний вибір України на користь Європейської інтеграції та допомагати своєму округу».

Згідно з даними ЦВК станом на 10 червня у Вінницькій області зареєстровано лише одного кандидата у народні депутати – самовисуванця Віталія Клопотовського у виборчому окрузі №16 (Ямпіль). Реклами цього кандидата поки що не зафіксовано.

«Поки кандидат не зареєстровані, їхні матеріали вважаються рекламою із політичним змістом і не підпадають під обмеження, встановлені виборчим законодавством. Лише після реєстрації кандидатів ці матеріали вважатимуться агітацією і повинні мати необхідні вихідні дані та бути розміщені за кошти виборчого фонду відповідно до частини 23 статті 74 та частини 7 статті 73 Закону України «Про вибори народних депутатів України»», – коментує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборам у Вінницькій області.

Нагадаємо, що Указ президента Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної ради опублікований на сайті глави держави 21 травня. 23 травня відбулось офіційне опублікування Указу Президента України у офіційних друкованих засобах масової інформації. З 24 травня по 10 червня відбувається висування кандидатів у народні депутати України політичними партіями, до 20 червня включно відбувається  висування кандидатів у депутати шляхом самовисування. Подання документів до Центральної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутатів триває з 24 травня по 20 червня. Реєстрація кандидатів ЦВК відповідно до частини десятої статті 107 Закону триватиме до 25 червня.

Як раніше повідомляла ОПОРА, під час святкування останнього дзвінка в школах та з нагоди Дня захисту дітей політичні діячі значно підвищили свою активність, вітаючи дітей зі святами та даруючи подарунки. Також повідомлялося про те, що депутати «піаряться» на святі оперної музики.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучатьсящепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallelvotetabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)