Згідно з постановою Центральної виборчої комісії №919 від 31.05.2019 у Херсонській області було сформовано 5 окружних виборчих комісій. Перші засідання всіх окружних виборчих комісій на Херсонщині відбулися вчасно, 11 членів комісій замінено.  

Відповідно до ч.4 ст.33 закону «Про вибори народних депутатів України» перше засідання виборчої комісії скликається її головою не пізніш як на третій день після дня її утворення, тобто до 3 червня, оскільки ЦВК прийняла рішення про утворення окружних комісій 31 травня.

Як повідомили спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, на засіданні ОВК №184 та ОВК №185 не було кворуму – були присутні 9 членів комісії з 18, а відповідно до ч. 5 ст. 33 закону «Про вибори народних депутатів України» засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності більше половини членів комісії від складу цієї комісії. Проте присутні члени комісії прийняли присягу. На першому засіданні решти ОВК присягу прийняли всі члени.

Спостерігачі ОПОРИ розповіли, що в роботі деяких ОВК є складнощі. Так, засідання ОВК № 184 було призначено 3 червня на 20:00, інформація про це ніде не була оприлюднена. Крім того, спостерігач протягом декількох днів після засідання намагався потрапити у приміщення, де засідає комісія, однак двері постійно зачинені та на них навіть не має вивіски з номером ОВК. Отримати коментарі від членів комісії поки що не вдалося.

Також є складнощі в роботі ОВК № 185. Як прокоментувала заступник голови ОВК Оксана Мироненко, наразі комісія працює без голови, чекають на рішення ЦВК, кабінет ще не облаштований належним чином. Також плануються заміни членів комісії, які не приходять на засідання й з якими не має зв’язку.

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, 7 червня біля кабінету ОВК почали вивішувати документи на інформаційний стенд.

Згідно з постановами ЦВК станом на 7 червня в ОВК Херсонщини відбулося вже 11 замін членів комісії.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)