Чернігівська окружна виборча комісія № 205, яка через повну відсутність керівного складу ОВК не могла зібратись, ввечері 6 червня провела перше засідання. На ньому були присутні та склали присягу 15 з 18 членів комісії, серед них нова голова комісії Ірина Примера (від БПП «Солідарність») та  її заступник  Владислав Злотников (від партії «5.10»).  

Члени комісії розподілили обов’язки між керівним складом, визначили чисельність та посади залучених працівників для організаційного, інформаційного та технічного забезпечення роботи комісії, а також зареєстрували офіційного спостерігача від ОПОРИ. Для внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців подані відповідні документи.

Достроково припинено повноваження голови комісії Надії Кот (від БПП «Солідарність») та її заступниці Ніни Книшевої (від партії «5.10») у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена включено до складу виборчої комісії.

Голова комісії Ірина Примера зауважила, що «три згаяні дні – це не два місяці, тож поступово і послідовно робота буде налагоджена».

Як зазначила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області Наталія Висіканець, наразі всі шість окружних виборчих комісій Чернігівщини провели перші засідання та набули повноважень.

ОПОРА нагадує, що відповідно до ст. 31 Закону «Про вибори народних депутатів України», повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного ч. 1 ст. 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення».

За коментарями звертайтеся:

Наталія Висіканець, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Чернігівській області

тел. 093 7656 931 

e-mail: vysikanetsn@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)