На позачергових парламентських виборах 2019 року в Луганській області будуть працювати 6 окружних виборчих комісій із загальною кількістю у 108 членів. Усі комісії мають однакову кількість членів – 18.

Загалом, представництво у виборчих комісіях мають 25 зареєстрованих політичних партій України – «Радикальна партія Ляшка», «Самопоміч», БПП «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Опозиційний блок», «Народний фронт», «Зелена планета», КУН, ВО «Свобода», «Україна Майбутнього», «Солідарність жінок України», «Сила Людей», «Сила і Честь», «Правий сектор», «Партія зелених України», «Нова політика», «Інтернет партія України», «Єдина Країна», «Громадянська опозиція», «Єдина родина», «Заступ», «5.10», «Сильна Україна», «Відродження», Ліберальна партія України.

Лідерами, які надали найбільшу кількість своїх представників до виборчих комісій, є «Радикальна партія Ляшка» - 10 осіб, «Об’єднання «Самопоміч» - 9, БПП «Солідарність» - 9, ВО «Батьківщина» - 8, «Опозиційний блок» - 6, «Народний фронт» - 6. У той же час, серед керівництва окружкомів переважають представники БПП «Солідарність» - 9 з 18 керівних посад при жеребкуванні отримали представники цієї політичної сили, 3 представника має партія «Відродження», по 2 – «Ліберальна партія України» та «5.10», по 1 – ВО «Батьківщина» та «Сильна Україна».

У керівній ланці окружних виборчих комісій (голова, заступник, секретар) 7 осіб або 38% відсотків вже мають досвід участі у виборчих перегонах в якості членів окружкомів. При цьому, серед загальної чисельності лише 19,5 % членів комісій вже раніше брали участь у роботі виборчих комісій від різних політичних сил.

За гендерною ознакою, жінки складають переважну більшість як серед загальної чисельності членів комісій – 77, так і серед їхнього керівництва - 13.

Відповідно до частини 2 статті 107 Закону України «Про вибори народних депутатів України» для проведення позачергових виборів народних депутатів окружні виборчі комісії утворюються не пізніш як за п’ятдесят днів до дня голосування за поданнями суб’єктів внесення подання, визначених пунктом 1 частини другої статті 27 цього Закону (політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в апараті Верховної Ради України поточного скликання; не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), а також партій – суб’єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати від яких було зареєстровано у загальнодержавному окрузі на останніх виборах депутатів (не більш як по одній кандидатурі до складу кожної окружної виборчої комісії), що вносяться до Центральної виборчої комісії не пізніш як за п’ятдесят три дні до дня голосування у порядку, встановленому статтею 27 цього Закону.

Нагадаємо, що виборчий процес на позачергових виборах народних депутатів стартував 24 травня 2019 року.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Луганській області

тел.:  +38 050 275 28 08

e-mail: lugansk@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)