На виборчій дільниці № 531163 спостерігачі ОПОРИ помітили наявність лише однієї переносної скриньки для голосування. Після звернення спостерігача другу скриню опломбували та виставили у приміщення вже після відкриття дільниці.

Спостерігачі ОПОРИ помітили, що у приміщенні виборчої дільниці № 531163 (Полтава, вул. Гончара, 25) наявна лише одна переносна скриня для бюлетенів. Тоді як, згідно із ч. 6 ст. 62 Виборчого кодексу України, кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок.

Після звернення спостерігача члени ДВК повідомили, що друга переносна скринька пошкоджена. Проте, її також внесли у приміщення, опломбували і вкинули контрольний лист. Сталося це вже після відкриття виборчої дільниці, близько 10:00. Для голосування на дому члени комісії продовжили використовувати одну переносну скриньку, тоді як пошкоджену залишили у приміщенні дільниці.

Зазначимо, що Виборчий кодекс України не визначає порядку дій комісії у разі виявлення факту пошкодження скриньки ще до моменту початку голосування.

Частина 11 статті 248 Виборчого кодексу України визначає, що у разі пошкодження виборчої скриньки під час голосування вона опечатується головою і не менш як трьома членами виборчої комісії, які є представниками різних суб’єктів подання кандидатур до складу комісії, у спосіб, що унеможливлює подальше опускання чи виймання виборчих бюлетенів. Ця виборча скринька зберігається в приміщенні для голосування в полі зору членів виборчої комісії та інших осіб, які мають право бути присутніми на виборчій дільниці під час голосування відповідно до вимог цього Кодексу, і не використовується до закінчення голосування.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області
тел.: +380669973820
e-mail: donchenko.poltava@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 

Веб-сайт |Фейсбук |Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)