На виборчій дільниці №121106, яка розташована у школі № 19 (м. Дніпро), спостерігач ОПОРИ помітив, що в кабінці для голосування було вікно, через яке можна побачити за кого голосує виборець.

Виборча дільниця знаходяться на першому поверсі. Тож, існувала вірогідність того, що хтось може споглядати за тим, як виборець ставить помітку в бюлетені у кабінці.

Після того, як спостерігач ОПОРИ звернув увагу членів комісії на можливе порушення таємниці голосування, порушення було усунуто. Вікно заклеїли папером.

Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.
 
За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)