Відповідно до оприлюдненої на сайті ЦВК інформації більшість новообраних голів міських, селищних та сільських громад на Хмельниччині – самовисуванці. Очолили громади також представники партій «За майбутнє», «За конкретні справи», «Слуга народу», «Європейська Солідарність», ВО «Свобода», ВО «Батьківщина» та партії «Воля». Як свідчить аналіз ОПОРИ, 37 голів обрали повторно, а жінок серед 60 очільників громад в області лише 10.

Згідно з інформацією, яку оприлюднила ЦВК, 27 із 60 обраних голів міських, селищних та сільських громад Хмельниччини балотувалися на виборах самовисуванцями, 12 висувала партія «За конкретні справи»,9 – партія «За майбутнє», 6 – «Слуга народу», по 2 – ВО «Свобода» та «Європейська солідарність», по 1 – Воля» та ВО «Батьківщина». Жінок серед новообраних керівників громад 10 (17%). Переобралися на займані посади 37 очільників громад.

Міські громади

На Хмельниччині налічується 13 міських громад: Волочиська, Городоцька, Деражнянська, Дунаєвецька, Ізяславська, Кам’янець-Подільська, Красилівська, Нетішинська, Полонська, Славутська, Старокостянтинівська, Хмельницька та Шепетівська. Здебільшого новообраними міськими головами стали самовисуванці (4). По 2 міські громади очолили представники партій «Європейська Солідарність», «За конкретні справи» та ВО «Свобода», по 1 – політичних сил «За майбутнє», «Воля» та ВО «Батьківщина».

Повторно на посаду обрали очільників громад у Волочиську (Костянтин Черниченко), Дунаївцях (Веліна Заяць), Деражні (Андрій Ковпак), Красилові (Ніла Островська), Нетішині (Олександр Супрунюк), Полонному (Франц Скримський), Славуті (Василь Сидор), Старокостянтинові (Микола Мельничук – став головою вп’яте) та Хмельницькому (Олександр Симчишин). 10 із цих громад, за підсумками голосування на місцевих виборах, очолили чоловіки, 3 (Дунаєвецьку, Красилівську та Городоцьку) – жінки.

Громада

Обраний голова

Ким висунуто

Кам'янець-Подільська міська громада

Михайло Посітко

ВО «Свобода»

Дунаєвецька міська громада

Веліна Заяць

Політична партія «За конкретні справи»

Деражнянська міська громада

Андрій Ковпак

ВО «Батьківщина»

Старокостянтинівська міська громада

Микола  Мельничук

Самовисування

Хмельницька міська громада

Олександр  Симчишин

ВО «Свобода»

Волочиська міська громада

Костянтин Черниченко

Політична партія «За мабутнє»

Городоцька міська громада

Неоніла Андрійчук

Політична партія «За конкретні справи»

Красилівська міська громада

Ніла Островська

Політична партія «Європейська Солідарність»

Ізяславська міська громада

Сергій Шлегель

Політична партія «Європейська Солідарність»

Нетішинська міська громада

Олександр Супрунюк

Політична партія «Воля»

Славутська міська громада

Василь Сидор

Самовисування

Шепетівська міська громада

Віталій Бузиль

Самовисування

Полонська міська громада

Франц Скримський

Самовисування

Селищні громади

Головами селищних громад Хмельниччини в підсумку голосування стали 10 самовисуванців, 6 представників партії «За конкретні справи» та по 3 – політичних сил «Слуга народу» і «За майбутнє». З-поміж 22 голів селищних громад області половина обралася на цю посаду повторно. Це очільники Смотрицької, Староушицької, Чемеровецької, Летичівської, Наркевицької, Сатанівської, Старосинявської, Чорноострівської, Війтовецької, Білогірської та Ямпільської громад.

Жінок серед новообраних голів селищних громад лише 3: Людмила Пелих (Смотрицька громада), Любов Гула (Наркевицька громада), Марина Поліщук (Грицівська громада).

Громада

Обраний голова

Ким висунуто

Закупненська селищна громада

Віталій Ващук

Політична партія «Слуга народу»

Новодунаєвецька селищна громада

Антон Камінський

Політична партія «За конкретні справи»

Новоушицька селищна громада

Анатолій Олійник

Політична партія «За майбутнє»

Смотрицька селищна громада

Людмила Пелих

Політична партія «За конкретні справи»

Староушицька селищна громада

Анатолій Тимчук

Політична партія «Слуга народу»

Чемеровецька селищна громада

Олександр Собань

Політична партія «За конкретні справи»

Антонінська селищна громада

Анатолій Оцалюк

Політична партія «За майбутнє»

Летичівська селищна громада

Ігор Тисячний

Самовисування

Меджибізька селищна громада

Олександр Ткач

Самовисування

Наркевицька селищна громада

Любов Гула

Самовисування

Сатанівська селищна громада

Альберт Собков

Самовисування

Старосинявська селищна громада

Віталій Здебський

Самовисування

Теофіпольська селищна громада

Михайло Тененев

Самовисування

Чорноострівська селищна громада

Михайло Дзісь

Самовисування

Ярмолинецька селищна громада

Андрій Шутяк

Політична партія «За конкретні справи»

Війтовецька селищна громада

Ігор Степанюк

Самовисування

Віньковецька селищна громада

Володимир Лужняк

Політична партія «Слуга народу»

Вовковинецька селищна громада

Сергій Волковинський

Самовисування

Білогірська селищна громада

Василь Мельник

Політична партія «За майбутнє»

Грицівська селищна громада

Марина Поліщук

Політична партія «За конкретні справи»

Понінківська селищна громада

Геннадій Гончаренко

Самовисування

Ямпільська селищна громада

Василь Кордонець

Політична партія «За конкретні справи»

Сільські громади

У 13 із 25 сільських громад Хмельниччини головами обрали самовисуванців. Ще 5 новообраних очільників – висуванці партії «За майбутнє», 4 – політичної сили «За конкретні справи», 3 – партії «Слуга народу». Переобралися на посади сільських голів очільники 17 громад: Гуківської, Гуменецької, Жванецької, Китайгородської, Заслучненської, Зіньківської, Лісовогринівецької, Розсошанської, Солобковецької, Щиборівської, Ленковецької, Михайлюцької, Берездівської, Ганнопільської, Крупецької, Судилківської та Улашанівської.

За результатами голосування, 4 сільські громади в Хмельницькій області очолили жінки: Інна Абдулкадирова (Гуменецька громада), Тетяна Криворучко (Жванецька громада), Маргарита Медведюк (Ганнопільська громада), Тетяна Котик (Судилківська громада).

Громада

Обраний голова

Ким висунуто

Гуківська сільська громада

Петро Ільницький

Самовисування

Гуменецька сільська громада

Інна Абдулкадирова

Самовисування

Жванецька сільська громада

Тетяна Криворучко

Політична партія «За майбутнє»

Китайгородська сільська громада

Юрій Безродний

Політична партія «Слуга народу»

Маківська сільська громада

Владислав Галачинський

Політична партія «Слуга народу»

Орининська сільська громада

Іван Романчук

Політична партія «За майбутнє»

Слобідсько-Кульчієвецька сільська громада

Юрій Волощук

Самовисування

Гвардійська сільська громада

Іван Возборський

Самовисування

Заслучненська сільська громада

Анатолій Розумний

Політична партія «Слуга народу»

Зіньківська сільська громада

Анатолій Кедись

Політична партія «За конкретні справи»

Лісовогринівецька сільська громада

Віталій Гралюк

Самовисування

Миролюбненська сільська громада

Олег Москалюк

Самовисування

Розсошанська сільська громада

Василь Дячок

Політична партія «За майбутнє»

Солобковецька сільська громада

Сергій Когут

Політична партія «За конкретні справи»

Староостропільська сільська громада

Юрій Соломін

Самовисування

Щиборівська сільська громада

Іван Болюх

Самовисування

Сахновецька сільська громада

Олександр Шрейдер

Політична партія «За майбутнє»

Ленковецька сільська громада

Юрій Криворчук

Політична партія «За конкретні справи»

Михайлюцька сільська громада

Богдан Книш

Самовисування

Берездівська сільська громада

Віктор Васьківський

Самовисування

Ганнопільська сільська громада

Маргарита Медведюк

Самовисування

Крупецька сільська громада

Валерій Михалюк

Самовисування

Плужненська сільська громада

Віталій Мартинюк

Політична партія «За майбутнє»

Судилківська сільська громада

Тетяна Котик

Самовисування

Улашанівська сільська громада

Микола Гизимчук

Політична партія «За конкретні справи»

Згідно з частинами 2, 3 статті 278 Виборчого кодексу України територіальна виборча комісія з відповідних виборів визнає обраним сільським, селищним, міським (міст з кількістю виборців до 75 тисяч осіб) головою кандидата, який за результатами голосування виборців отримав найбільшу порівняно з іншими кандидатами на посаду кількість голосів виборців. Міська (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) територіальна виборча комісія за результатами голосування в день виборів визнає обраним міським головою кандидата, за якого подано більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)