Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Київського окружного адміністративного суду, відповідно до якого місцеві вибори у Броварах були визнані такими, що не відбулися, а міську ТВК зобов’язано провести повторні вибори. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Нагадаємо, що в понеділок, 9 листопада, Київський окружний адміністративний суд розглянув позов кандидата на посаду міського голови Броварів Андрія Саука до Броварської міської територіальної виборчої комісії. У позовній заяві кандидат, зокрема, просив визнати місцеві вибори в Броварах такими, що не відбулися та зобов'язати Броварську міську територіальну виборчу комісію повторно провести вибори міського голови та депутатів міської ради в Броварах. Розглянувши справу, суд ці вимоги задовольнив.

Того ж дня у Броварській ТВК спостерігачці ОПОРИ повідомили, що оскаржуватимуть рішення суду за позовом Андрія Саука в апеляційній інстанції. Проте, як стало відомо, апеляційну скаргу подала уповноважена особа Київської обласної організації політичної партії “Команда Ігоря Сапожка - “Єдність” Тарас Голосій. Зазначимо, що Ігор Сапожко є чинним міським головою Броварів та кандидатом на посаду міського голови Броварської територіальної громади, який  згідно зі скасованою адмінсудом постановою набрав понад 44% голосів виборців, тож мав би брати участь у повторному голосуванні в якості одного з двох кандидатів.

Постановою від 11 листопада 2020 року, копію якої ОПОРА отримала від Андрія Саука, Шостий апеляційний адміністративний суд залишив скаргу Тараса Голосія  без задоволення, а рішення Київського окружного адміністративного суду - без змін.

Про рішення апеляційного суду кандидат Андрій Саук написав і на своїй сторінці в Facebook.

Оскільки відповідно до частини 3 статті 272 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду такого виду справ набирають законної сили з моменту проголошення і не можуть бути оскаржені, то в Броварах мають відбутися повторні місцеві вибори.

У пункті 6 частини 1 статті 280 Виборчого кодексу України зазначено, що територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів приймає рішення про визнання виборів депутатів у багатомандатному виборчому окрузі, сільського, селищного, міського голови такими, що не відбулися, та про призначення повторних виборів, якщо голосування у день голосування (день повторного голосування) було визнано недійсним або не було організовано і проведено відповідно до цього Кодексу на всіх виборчих дільницях відповідного виборчого округу.

Згідно із частиною 2 статті 195 Виборчого кодексу України повторні місцеві вибори призначаються на останню неділю шістдесятиденного строку з дня прийняття рішення про їх призначення, а виборчий процес розпочинається за п’ятдесят днів до дня повторних місцевих виборів. Рішення про призначення повторних місцевих виборів приймається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як у десятиденний строк з дня настання обставин, передбачених цим Кодексом, для призначення таких виборів або з дня припинення обставин, що стали підставою для припинення виборчого процесу відповідних місцевих виборів.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області
тел.: 073 060 76 78
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.