За результатами голосування на виборах депутатів Волинської обласної ради 5% бар’єр подолали 7 партій. Найбільшу кількість мандатів в оновленому складі отримала політична партія «За майбутнє» – 22.

Представники Громадянської мережі ОПОРА проаналізували протокол про результати виборів депутатів Волинської обласної ради, підготовлений обласною ТВК.

У голосуванні за депутатів Волиньради 25 жовтня взяли участь 316 тис. 72 виборці. 24 тис. 419 бюлетенів визнали недійсними. Водночас не було жодного бюлетеня, котрий би не підлягав врахуванню.

За результатами голосування 5% бар’єр подолали  7 партій:

  • «За майбутнє» – 31,28% (98 тис. 883 голоси);
  • «Європейська Солідарність»  –  12,58% (39 тис. 753 голоси);
  • ВО «Батьківщина» – 11,63% (36 тис. 767 голосів);
  • «Слуга народу» – 9,75% (30 тис. 818 голосів);
  • ВО «Свобода» – 8,59% (27 тис. 164 голоси);
  • Аграрна партія України – 6,25%  (19 тис. 762 голоси);
  • «Сила і Честь» – 5,16%  (16 тис. 310 голосів).

Тож загалом за партії, котрі пройшли 5% бар’єр, проголосували 269 тис. 457 виборців. Виборча квота становила 4 тис. 727 голосів.

У територіальних виборчих округах розподілили 29 мандатів:  в округах №1, №2 та №7 – по 2 мандати, в  окрузі № 3 та №6 – по 4, в окрузі № 4 – 3, в окрузі №5 – 7, та в окрузі №8 – 5 .

Щодо партій, то по ТВО «За майбутнє» отримала 16 мандатів, ВО «Батьківщина» – 5, «Європейська Солідарність» – 4, «Слуга народу» – 3, ВО «Свобода» – 1.

По єдиному виборчому списку партії розділили загалом 35 мандатів (у тому числі 7 гарантованих для перших кандидатів кожної із політсил, котрі подолали прохідний бар’єр). Таким чином, окрім перших кандидатів, по 5 мандатів отримали ВО «Свобода» та «За майбутнє», по 4 – «Європейська Солідарність», Аграрна партія України та «Слуга народу» та по 3 – «Сила і Честь та ВО «Батьківщина».

Згідно з частиною 1 статті 256 Виборчого Кодексу України виборча комісія Автономної Республіки Крим, обласна, районна, районна у місті, міська, сільська, селищна виборча комісія на своєму засіданні на підставі протоколів про підсумки голосування в межах територіальних виборчих округів з відповідних місцевих виборів (у тому числі з позначкою «Уточнений») не пізніш як на дванадцятий день після дня голосування встановлює результати виборів депутатів у єдиному багатомандатному виборчому окрузі, про що складає протокол про результати виборів.

Як йдеться у частині 1 статті 282 Виборчого Кодексу України, територіальна виборча комісія з відповідних місцевих виборів не пізніш як на п’ятий день з дня встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює шляхом опублікування у відповідних місцевих друкованих засобах масової інформації результати виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, міської, районної в місті, районної, селищної, сільської ради, сільських, селищних, міських голів, а також розміщує їх на офіційному веб-сайті комісії чи відповідної ради (за наявності), регіонального, територіального представництва Центральної виборчої комісії (у разі їх утворення).

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 093 664 26 56, 

Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)