У Рубіжному Луганської області спостерігачка ОПОРИ зафіксувала, що голова виборчої комісії почала заповнювати протоколи не дочекавшись закінчення голосування.

Так, довготерміновий спостерігач ОПОРИ у Рубіжному став свідком ситуації, коли голова комісії № 441081 за адресою Будівельників, 28 почала заповнювати виборчі протоколи не дочекавшись зачинення дільниці. На питання спостерігачки стосовно того, що саме робить голова, вона відповіла, що це внутрішня документація, а факт передчасного заповнення протоколів вона заперечувала. На місце події викликали поліцію. Голова комісії продовжувала говорити, що це були не протоколи, навіть, показала інші документи, начебто заповнені нею. Щоб попередити подальше заповнення протоколу з внесенням цифр, що могло б мати ознаки  кримінального діяння, спостерігачка встигла зробити фото на місці події.

ОПОРА застерігає, що згідно із частиною 1 статті 158-3 Кримінального кодексу України підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, комісії референдуму протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці або дільниці з референдуму, протоколу про підсумки голосування в межах відповідного виборчого округу, округу з референдуму чи про результати виборів або референдуму до остаточного заповнення протоколу, а також підписання такого протоколу не на засіданні виборчої комісії або комісії з референдуму - карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

За коментарями звертайтеся:
Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області
тел.: 0502752808
e-mail: lugansk@opora.org.ua
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередже.ння порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.