За повідомленням Відділу комунікації поліції Одеської області Київський районний суд міста Одеси обрав двом підозрюваним запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави для кожного у розмірі понад 600 тисяч гривень.

Як повідомляє ОПОРА з посиланням на інформацію Національної поліції України, в Одесі за підозрою у вчиненні правопорушення затримали голову виборчої комісії та місцевого мешканця.

15 жовтня оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУ НП в Одеській області затримали підозрюваних під час отримання грошових коштів для подальшого підкупу виборців.

«Нами затримано громадянку, яка запропонувала цілу сітку з підкупу голосів виборців. Відкрито провадження за статтею 160 Кримінального кодексу України Ми зараз документуємо низку злочинів з порушень виборчого процесу», - повідомив начальник ГУ НП в Одеській області Олег Бех в прямому ефірі.

Зараз розслідується кримінальне провадження за ч. 4 ст. 160 Кримінального кодексу України - підкуп виборця. За таке правопорушення передбачено до семи років позбавлення волі.

«Під час слідчих дій вилучено майже 45 000 доларів США, які фігуранти планували використати для подальшого підкупу виборців. За один голос та голосування виключно за певного кандидата на пост Одеського міського голови у виборчому бюлетені громадянам пропонували 1000 гривень грошової винагороди. Доказ – скрін із телефона бюлетеня з позначкою навпроти прізвища кандидата», - розповів голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Станом на 19 жовтня рішення Київського районного суду м. Одеси ще не опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень. ОПОРА опублікує його, щойно документ з’явиться.

За коментарями звертайтеся:
Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області
тел.: (048) 716 40 18
e-mail: odesa@opora.org.ua

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)