У Верхньосироватській територіальній громаді звільнено директорку місцевої школи, яка балотується на посаду сільського голови. Кандидатка вважає, що це відбулось за наказом начальниці відділу освіти Верхньосироватської сільської ради, яка претендує на ту ж саму посаду.

Директорку Верхньосироватської школи та кандидатку (суб’єкт висування – самовисування) на посаду сільського голови у цій же громаді Зою Нечипоренко звільнено наказом від 8 жовтня цього року. Кандидатка переконана, що її звільнення є політично мотивованим. Як повідомила Зоя Нечипоренко у коментарі для ОПОРИ, вона оскаржує звільнення в суді. Окрім цього, 8 та 9 жовтня у Верхній Сироватці відбулись мітинги на підтримку Зої Нечипоренко і проти її звільнення. Також майже всі її колеги, окрім одного працівника школи, на знак протесту написали заяви на звільнення.

Як пояснила Зоя Нечипоренко у коментарі для ОПОРИ, першу догану вона отримала за те, що пішла на сесію сільської ради як депутат за розпорядженням сільського голови:

«Друга догана десь була через місяць, я зі всіх доган подала заяви до суду і чекала, що буде третя догана і звільнення у кінці травня. Звільнення не відбулося. Мене умовляли не один раз, щоб я не йшла кандидатом на посаду сільського голови, натякали на це, скажімо так. … І коли я подала заяву, почався тиск, контроль за мною, контроль за моїм заступником. … я отримала повідомлення про звільнення і відразу наказ про звільнення», - заявила кандидатка.

Зоя Нечипоренко переконана, що причини для її звільнення надумані, службове розслідування не проводилось, пояснення у неї не відбирались. З приводу звільнення, яке вона вважає незаконним, Зоя Нечипоренко подала заяву до поліції.

Натомість, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньосироватської сільської ради Юлія Божок, яка звільнила Зою Нечипоренко, і яка теж балотується на посаду сільського голови, стверджує, що звільнення законне, оскільки до цього екс-директорці вже було винесено дві догани за невиконання службових обов'язків. Вона також спростовує всі звинувачення щодо того, що цей інцидент пов’язаний з виборами.

Після того, як стало відомо про звільнення Зої Нечипоренко, обурені цією подією мешканці територіальної громади зібрались поблизу приміщення сільської ради. 9 жовтня до розмови з учасниками мітингу долучились не тільки безпосередні сторони конфлікту, а і голова Верхньосироватської сільської ради та кандидатка на цю ж посаду Алла Александрова (суб’єкт висування – партія «За майбутнє»). Ситуація була обговорена за участі депутатів місцевої ради та представників департаменту освіти і науки Сумської ОДА. Наразі рада  територіальної громади  створила комісію для розслідування вказаних подій.

Нагадаємо, це не перша конфліктна ситуація, яка склалася навколо виборчого процесу у Верхній Сироватці. Раніше ОПОРА повідомляла про те, що місцева ТВК скаржиться на виділення їй для роботи неналежного приміщення, у якому неможливе дотримання норм карантинного дистанціювання. Примітно, що голова Верхньосироватської ТВК працює також заступницею директора школи і була безпосередньо підлеглою звільненій директорці Зої Нечипоренко.

Зауважимо, що частиною 2 статті 237 Виборчого кодексу України передбачено заборону звільнення кандидатів у депутати під час виборчого процесу з ініціативи власника підприємства, установи, організації або уповноваженого ним органу, командира військової частини (формування), проте щодо кандидатів на посаду міського, селищного чи сільського голови такої заборони у цій статті не встановлено.

За коментарями звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Сумській області

тел.: (066) 931 23 56
email: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)