8 жовтня Міністерство цифрової трансформації спільно з ОПОРОЮ презентували новий освітній серіал «ТВК» на платформі Дія.Цифрова освіта. З відео можна дізнатись про обов’язки та відповідальність членів територіальних виборчих комісій. 

Освітній серіал вже доступний за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/tvk  

Складається з 12 серій тривалістю 3-5 хвилин.

Участь у серіалі взяли: Яніна Андрєєва — телеведуча, акторка, головна героїня телесеріалу «Школа», Ольга Айвазовська — голова правління Громадянської мережі ОПОРА, Олександр Клюжев — старший аналітик Громадянської мережі ОПОРА, Ольга Коцюруба — старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА

Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що освітній серіал дає чітке розуміння про напрямки діяльності ТВК, їхній функціонал і відповідальність. «Кожен член комісії несе відповідальність із того моменту, коли прийняв присягу. В разі порушення присяги цей член комісії може бути позбавлений власних повноважень. А вже залежно від того, яке порушення він вчинив, це може бути і адміністративна, і кримінальна відповідальність», — підкреслила Ольга Айвазовська.   

Під час презентації освітнього серіалу заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан запросила всіх, кому не байдужа доля країни, приєднатися до виборчого процесу та стати гарантом їх чесності. «Саме ТВК забезпечують підготовку та проведення місцевих виборів. А щоб розібратися у повноваженнях ТВК, особливостях їх роботи, правах та обов’язках комісій Мінцифри разом з партнерами підготували освітній серіал, який вже сьогодні є доступним на платформі osvita.diia.gov.ua», — підкреслила Валерія Іонан.

Телеведуча, акторка, головна героїня телесеріалу «Школа» Яніна Андрєєва наголосила, що познайомилася під час зйомок серіалу з командою професіоналів. «Вони були експертами-спікерами, які все розтлумачували. В якусь мить я зрозуміла все», — заявила Яніна Андрєєва.

Освітній серіал «ТВК» — це курс Міністерства цифрової трансформації України та Громадянської мережі ОПОРА за підтримки USAID в рамках проєкту: «Місцеве спостереження за політичними процесами в Україні».