Після того, як Вінницька міська територіальна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів для участі у місцевих виборах, кандидатами на посаду Вінницького міського голови стали 7 висуванців осередків політичних партій та 6 самовисуванців. Про це повідомляє ОПОРА з посиланням на  постанови Вінницької міської ТВК, розміщені на сайті.

Так, 21 вересня було зареєстровано Сергія Моргунова – чинного міського голову Вінниці – кандидатом на посаду Вінницького міського голови від партії «Українська стратегія Гройсмана».

25 вересня Вінницька міська ТВК зареєструвала ще 9 кандидатів на посаду Вінницького міського голови:

  • Олександру Устінову – народну депутатку України – від партії «Голос»;
  • Сергія Борзова – голову Вінницької ОДА – від партії «Слуга народу»;
  • Сергія Кудлаєнка – колишнього народного депутата, викладача Вінницького торговельно-економічного інституту – від партії «Європейська Солідарність»;
  • Наталію Солейко – колишню заступниця голови Вінницької обласної ради, лікарку – від партії «Батьківщина».

Також 25 вересня датовані постанови міської ТВК про реєстрацію п’яти кандидатів-самовисуванців: Валентина Юзви, Галини Шванової, Світлани Стахової, Андрія Ткачука та Валентина Щекотунова.

29 вересня ТВК ухвалила постанови про реєстрацію кандидатом на посаду Вінницького міського голови Сергія Кармаліти (самовисування), боксера і телеведучого В’ячеслава Узелкова від партії «Опозиційна платформа – За життя» та Ірину Котову – директорку агентства нерухомості – від партії «Наш край».

На сайті Вінницької міської ТВК оприлюднено і постанови про відмову в реєстрації кандидатів на посаду міського голови Вінниці. Так, самовисуванцю Сергію Щетініну відмовлено в реєстрації через неподання ним документа про внесення грошової застави, а висуванцю партії «Перемога Пальчевського» Борисові Максимчуку – у зв’язку з тим, що обласний осередок партії не повідомив у встановленому Виборчим кодексом порядку міську ТВК про дату, місце і час проведення конференції, на якій висували кандидата на посаду міського голови.

Як повідомляла ОПОРА, у 2015 році під час місцевих виборів на посаду міського голови Вінниці балотувалося 12 кандидатів. Перемогу тоді здобув у другому турі Сергій Моргунов, який був висуванцем від партії «Вінницька європейська стратегія». Серед зареєстрованих кандидатів у 2015 році був Борис Максимчук, якому цьогоріч відмовили в реєстрації. Минулого разу він був висуванцем Радикальної партії Олега Ляшка.

Відповідно до частини 1 статті 216 Виборчого кодексу України висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови розпочинається за сорок днів до дня голосування і закінчується за тридцять днів до дня голосування.

Згідно з частиною 2 статті 216 Виборчого кодексу України право висування кандидатів у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, районних у місті рад, а також міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) реалізується виборцями через місцеві організації політичних партій (далі - організація партії) у порядку, передбаченому цим Кодексом. Також відповідно до цієї ж частини статті, право висування кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови реалізується виборцями через організації партій або шляхом самовисування у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 217 Виборчого кодексу України висування кандидатів у депутати та на посаду сільського, селищного, міського голови місцевою організацією партії відбувається на підставі цього Кодексу, статуту політичної партії за рішенням вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних чергових, позачергових, перших, повторних, проміжних виборах, прийнятого після прийняття рішення про призначення відповідних виборів.

За коментарями звертайтеся:
Наталія Величко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Вінницькій області
тел.: +380636286785
 
Галина Сегеда, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Вінницькій області
тел.: +38 0977052366
 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.