У Волноваський районній територіальній виборчій комісії виникла суперечлива ситуація між двома політичними партіями. Чотирьох кандидатів від партії «Опозиційна платформа – За життя» подала до списків партія «Наш край». Представники політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» написали заяву до районного відділу поліції. ОПОРА звернулась до сторін за коментарями.

Відповідно до ч. 2 ст. 217 Виборчого Кодексу кандидат висунутий від організації партії не може бути членом іншої політичної партії. Особа має право надати згоду балотуватися та бути включеною до єдиного та територіального виборчих списків лише однієї організації партії від організації однієї партії (ч. 7 ст. 219 Кодексу).

Віталій Бабенко, представник Волноваського осередку, кандидат у депутати від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» зазначив: «Ситуація або підставна, або провокаційна. Наших кандидатів у депутати до районної ради, які йшли від «Опозиційної платформи – За життя» і були представлені у списках на з’їзді партії, подали від політичної партії «Наш край».  Без нашого відома, без нашої згоди, підробили підписи, підробили все і начебто від них подали наших кандидатів. Ми написали з цього приводу у поліцію заяву для того, щоб відкрити кримінальну справу з цього приводу. Будемо далі розбиратися».

Юрій Красненко, юрист Донецької регіональної організації «Опозиційна платформа – За життя» в інтерв’ю одному з українських телеканалів прокоментував ситуацію: «Партія «Наш край», сателіт нинішньої провладної партії, шляхом крадіжки персональних даних наших рейтингових кандидатів до Волноваської районної ради подали наших кандидатів у своїх списках, хоча наші кандидати їм згоди не давали. Вони сьогодні зібралися біля комісії, щоби подати заяви все ж таки про відмови від партії «Наш край» і про те, що вони бажають балотуватись від політичної партії «Опозиційна платформа – За життя», але комісія саботує діяльність, вона зачинена, хоча повинна працювати. І таким чином люди навіть не можуть подати свої заяви, щоб їх зареєстрували, але згідно норм Виборчого кодексу, якщо людина є у двох виборчих списках, це є підставою для відмови у реєстрації в обох списках».

Антоніна Шумакова, голова виконкому Донецької обласної організації політичної партії «Наш край» також дала коментар стосовно ситуації, що склалася: «Ми подали неповний комплект документів, ми про це  знали, але не могли підвести, бо строки вже підходили. Тому рішення про те, приймати наші документи чи ні, повинна була прийняти територіальна виборча комісія. Треба розібратися, чому так сталося, бо ми знаємо тільки, що подали неповний комплект документів, знали, але у нас вже підходили усі строки, а у переліку документів ми вказали конкретно тільки ті документи, що подавали. Це наші кандидати, які йшли за нашими партійними списками, просто на момент подання по ним не вистачало деяких документів, ми нічого не підкладали, подавали те, що є. За законодавством ТВК розглядає пакет документів та приймає рішення, реєструвати чи не реєструвати, тому якщо ТВК прийняли, тих документів було достатньо». 

Начальник відділу дізнання Волноваської поліції Павло Матвієнко, який проводить досудове розслідування, зазначив: «Заяву було внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань. На даний час проводиться досудова перевірка, будемо встановлювати особу, яка причетна до скоєння даного проступку». На питання ОПОРИ, хто саме написав заяву – ті люди, від яких подали недостовірні дані чи це було подання від політичної партії, начальник відділу дізнання відповів: «На даний час цю інформацію розголошувати не може».

Для отримання коментаря від ТВК, представники ОПОРИ у Донецькій області також намагалися зв’язатися з головою Волноваської територіальної виборчої комісії та з секретарем, але коментар не змогли отримати.

Зазначимо, що у місті Волноваха на Донеччині, що є районоутворюючим, створено дві комісії – районну та міську, але місцеві 25 жовтня відбудуться тільки у район. Постановою ЦВК №208 від 8 серпня 2020 року містоВолноваха увійшла до переліку громад, де вибори не відбудуться.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області, зазначила: «Висування кандидатів у депутати організацією партії, формування та затвердження єдиного та територіальних виборчих списків здійснюються на її зборах, конференції (ч. 1 ст. 219 Кодексу). Ситуація є досить суперечливою і потребує детального розгляду, від якої саме політичної партії відбувалося подання зазначених кандидатів з їх особистої згоди».

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
 
Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА