Южненська міська територіальна виборча комісія вирішила повернути документи на реєстрацію кандидатів від партії «Сила людей» під час свого засідання.

Як повідомляє ОПОРА, 23 вересня Южненська міська ТВК Одеської області провела засідання, на якому серед інших питань порядку денного розглядалося питання про реєстрацію кандидатів у депутати Южненської міської ради від місцевої організації політичної партії «Сила людей».

Під час обговорення заступник голови комісії Ярослав Богданцев звернув увагу членів ТВК, що у поданні на реєстрацію кандидатів від місцевої організації цієї партії, яке надійшло до комісії 20 вересня, платіжне доручення про внесення грошової застави не містить дати, що, на його думку, є порушенням вимог інструкції Національного банку України №22 від 21.01.2004 року.

Окрім цього, він заявив, що підписи деяких кандидатів у паспортах та на заявах про згоду балотуватись мають розбіжності. Під час дискусії члени комісії дійшли згоди, що розбіжності мають підписи лише одного з кандидатів. У результаті Южненська міська ТВК прийняла рішення відправити платіжне доручення про внесення грошової застави та документи від одного з кандидатів на доопрацювання.

«Южненська міська ТВК повинна була повідомити про відповідні недоліки до засідання, на якому розглядалося питання щодо реєстрації кандидатів у депутати. При розгляді питання щодо реєстрації кандидатів у депутати від місцевої організації партії на засіданні виборча комісія може прийняти рішення про реєстрацію кандидатів або про відмову у реєстрації кандидатів. Для прийняття рішення, яке ухвалила Южненська міська ТВК, не передбачені підстави у Виборчому кодексі», - пояснила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області.

Наступного дня, 24 вересня, представники партії принесли виправлені документи, після чого кандидатів у депутати зареєстрували.

Згідно з ч. 3 ст. 230 Виборчого кодексу України, помилки і неточності, виявлені в поданих на реєстрацію документах, якщо їх наявність не є перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей, не є підставою для відмови в реєстрації кандидатів у депутати. У разі відсутності в поданих на реєстрацію документах інформації, яка обов’язково повинна бути зазначена відповідно до вимог Виборчого Кодексу, про це невідкладно повідомляється відповідний суб’єкт подання документів.

Згідно з ч. 6 ст. 227 Виборчого Кодексу, територіальна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття заяви організації партії про реєстрацію кандидатів у депутати та доданих до неї необхідних документів приймає рішення про реєстрацію кандидатів у депутати або про відмову в їх реєстрації.

 

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)