У Кропивницькому представники ОПОРИ зафіксували збір персональних даних партією «Перспектива міста». У політсилі зазначили, що збирають підписи проти перенесення лікарні з центру міста. А на сітілайтах із зображенням потенційної кандидатки на посаду міського голови від партії «Слуга народу» Ольги Ковальової-Алокілі з’явилися  наклейки з ознаками «чорного піару».

На вулиці Архітектора Паученка представники політичної партії «Перспектива міста» встановили намет, у якому збирають підписи проти перенесення другого стаціонару Центральної міської лікарні.

«Міська влада переносить медзаклад в будівлю шахтарської лікарні у мікрорайоні Масляниківка, яка знаходиться фактично у лісі. А приміщення історичної пам’ятки, ймовірно, хочуть віддати під торговельний чи розважальний заклад»,  – йдеться на сторінці партії в соцмережах.

Мешканцям Кропивницького пропонують зазначити ім’я та прізвище, а також поставити підпис. У політичній партії «Перспектива міста» зазначили, що уже зібрано близько 2000 підписів.

Фото зі сторінки партії

У центрі Кропивницького на сітілайтах із зображенням потенційної кандидатки на посаду міського голови Кропивницького від політичної партії «Слуга народу» Ольги Ковальової-Алокілі з’явилися наклейки з ознаками «чорного піару».  На чорно-червоних постерах написано «1+1. Вони брешуть».  Назву каналу перекреслено червоною лінією. Варто зазначити, що на наклейках зазначені вихідні дані: «Надруковано на особистому принтері Юрченка О.С., тираж 50 тис. примірників, відповідальний за випуск Юрченко О.С., замовник Логурьов К.В.». Як раніше повідомляла ОПОРА, наклейки з такими ж вихідними даними розповсюджували під час виборів до Верховної Ради в Ужгороді та Києві. Також подібні наклейки розповсюджували під час виборів до Верховної Ради на зовнішній рекламі на той час кандидата у народні депутати Олександра Дануци.

«Нам відомо про факт псування сітілайтів. Ми порадилися з власниками цих рекламних площ,  і оскільки це пошкодження майна, то ми порадили їм звернутися в поліцію. Ми не плануємо звертатися до правоохоронних органів, але засуджуємо це порушення закону», – зазначив юрист штабу «Слуга народу» Юрій Латишев. І додав, що відповідні дії у політсилі пов’язують із конкурентами – потенційними кандидатами на посаду міського голови.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про захист персональних даних» персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована. До конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження (частина 2 статті 11 Закону України «Про інформацію»). Як зазначено у частинах 5, 6 статті 6 цього ж Закону, не допускається обробка даних про фізичну особу, які є конфіденційною інформацією, без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Згідно з частиною 1 статті 51 Виборчого кодексу України передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата, партію (організацію партії) - суб’єктів виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України. А згідно з частиною 1 статті 52 Виборчого кодексу України передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

У частині 1 статті 277 Цивільного кодексу України зазначається, що фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім'ї недостовірної інформації, має право на відповідь, а також на спростування цієї інформації.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області
тел.: 0957943072
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.