У Донецькій області чинні очільники міст активізувалися на старті виборчого процесу. Так, у Маріуполі у наметах «Блоку Вадима Бойченка» мешканцям пропонують заповнити анкети і проголосувати за проєкти розвитку міста. У Слов'янську чинний міський голова подарував дитячий майданчик. У с. Новоселідове розміщенні друковані матеріали політичного характеру з ознаками порушення правил благоустрою від міського голови м. Курахове Романа Падуна.

У місті Маріуполі з найбільшою чисельністю виборців у Донецькій області (більше 300 000 осіб) чинний міський голова Вадим Бойченко представляє політичну партію «Блок Вадима Бойченка», в якій є лідером. ОПОРА вже повідомляла, що ще до початку старту виборчого процесу по місту були зафіксовані борди політичної партії «Блок Вадима Бойченка», на яких використовується логотип, схожий з  офіційною символікою міста Маріуполь. Після старту виборчого процесу, що офіційно розпочався 5 вересня, по місту було зафіксовано оновлені борди з рекламою партії чинного голови міста, а також намети з написом «Блок Вадима Бойченка», у яких мешканцям пропонується заповнити анкети і проголосувати за проєкти розвитку Маріуполя. Зазначимо, що в анкетах передбачено надання особистих даних. На офіційному сайті партії повідомляється, що вже заповнено більше 3000 анкет. Також керівниця пресслужби, на офіційному сайті Блоку Вадима Бойченка зазначає: «Голосування за проекти розвитку користується великою популярністю серед маріупольців. Для нас важлива думка кожного жителя. Тому ми продовжили те саме голосування, яке йде онлайн на сайті Блоку Вадима Бойченка, і в наших наметах - офлайн, у вигляді анкет. Анкету можна отримати у волонтерів Блоку Вадима Бойченка».

У Краматорську чинний міський голова Андрій Панков, який планує балотуватись на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, проводить неформальні зустрічі з містянами, про що повідомляє на своїй сторінці у Facebook. Також у місті на центральних вулицях зафіксовано борди із зображенням міського голови та написом «Разом в майбутнє!».

У Слов'янську мер міста Вадим Лях оновив білборди, на яких зазначено, що він представляє політичну партію «Опозиційний блок», а також написи «Слов'янськ комфортний, безпечний, сучасний». Також на святкуванні 350-річчя с. Билбасовка, яка найближчим часом увійде до складу Слов'янської об'єднаної громади, Вадим Лях особисто від себе подарував дитячий майданчик, про що заявив на власній сторінці у Facebook: «Ще один насичений святковий день. Сьогодні гуляла Билбасівка. Їй виповнилося 350! Тепер її свято - це наше свято. Від себе особисто подарував дитячий майданчик. Це тільки початок. Попереду селище, як частина Слов'янської ОТГ, чекають багато проектів і впровадження інфраструктурних рішень», - зазначив у пості на стрінці чинний міський голова Слов'янська.

8 вересня у с. Новоселідове представник ОПОРИ зафіксував розміщення друкованих матеріалів у місцях, що не є спеціально відведеними для рекламування. Листівки із зображенням чинного міського голови м. Курахове Романа Падуна були розміщені на зупинках міського транспорту та стовпах. Зазначимо, що с. Новоселідове увійде до складу майбутньої Курахівської ОТГ. На друкованих матеріалах привітання мешканців з днем міста від міського голови, а також напис «Только вместе мы сделаем город успешнее» (російською мовою). Відповідно до Правил, опублікованих на сайті Курахівської міської ради, такі дії є порушенням благоустрою, за які встановлено адміністративну відповідальність. Це зазначено у пункті 15.1. Рішення № VII/28-7 «Про затвердження Правил благоустрою на території Курахівської міської ради» від 19.04.2017. З приводу порушення благоустрою представник ОПОРИ написав заяву на ім'я начальника Волноваського ВП ГУНП України в Донецькій області, начальника поліції. Заяву за номером №11868 від 8 вересня 2020 року прийнято до єдиного обліку про прийняття і реєстрацію повідомлення про кримінальне порушення чи іншу подію. 

Представники ОПОРИ у телефонній розмові з представницею пресслужби міського голови м. Курахове Романа Падуна, запитали, як вони пояснюють розміщення друкованих матеріалів політичного характеру у місцях, що не є спеціально відведеними. Представниця пресслужби дала наступний коментар: «По-перше, ми не просили туди клеїти, це робили люди, які займаються розклейкою». На питання ОПОРИ, чи цей процес якось контролюється, Світлана відповіла: «Ми намагаємось контролювати процес, але, я так розумію, що в селищі Новоселідове зовсім немає місць для цього, щоб можна було розміщувати якусь агітацію, тому там використали для цього стовпи та зупинку». Також представниця пресслужби чинного голови міста Романа Падуна додала, що офіційний коментар вони нададуть, коли буде якесь роз’яснення чи реакція поліції. 

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області, зазначила: «Адмінресурс - це коли політики та політичні партії використовують державний ресурс та свої повноваження для посилення позиції на виборах та для переобрання. Це можуть бути інституційні, бюджетні, силові, регуляторні чи медійні ресурси, які є лише в окремих, найчастіше провладних кандидатів. Варто зауважити, що не всі прояви адмінресурсу є порушенням законодавства, деколи це порушення лише етичних вимог та стандартів».

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області
тел.:+380(50)544 29 56

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА

 

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)