У Харківській області 5004 осіб звернулися до Державного реєстру виборців щодо зміни своєї виборчої адреси. Із таким результатом Харківщина посіла 6 місце серед усіх областей. Про це інформують представники Громадянської мережі ОПОРА у Харківській області.

Відповідно до даних сайту Державного реєстру виборців, станом на 15 вересня, 1554 осіб, які зареєстровані в інших областях, братимуть участь у виборах на Харківщині.

984 осіб, які зареєстровані в Харківській області, скористалися процедурою зміни виборчої адреси й голосуватимуть за місцем фактичного проживання в інших регіонах. Ще 2466 жителі області змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси стосувалося міста Харкова – 1488 осіб. Ще 1377 осіб вирішили голосувати за межами міста.

Друге місце посіла Дергачівська міська громада, де змінили виборчу адресу 424 людини. Ще більше проценту від всіх виборців цієї громади.

В останні дні активно змінювали виборчу адресу мешканців Пісочинської громади, куди прибули 143 людини, вибули – 44, а ще 28 змінили виборчу адресу в межах громади.

Понад 100 людей змінили виборчу адресу за десять днів у Валківській міській громаді. Якщо на 31 вересня процедурою скористалися 36 осіб, то зараз це 164. Так, у громаду прибули 104 особи, вибули 33, а ще 27 змінили виборчу адресу в межах громади.

П’яте місце посіла Безлюдівська селищна громада, куди прибули 119 осіб, вибули – 17, а ще троє змінили виборчу адресу в межах громади.

Як розповів керівник Служби розпорядника Державного реєстру виборців Олександр Стельмах, станом на 16 вересня 38 звернень по країні ще опрацьовуються. Тож остаточної цифри щодо кількості виборців, які вирішили змінити виборчу адресу, ще можуть незначно змінитись.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні запрацював оновлений порядок зі зміни виборчої адреси. Змінити виборчу адресу можна було двома способами: подавши заяву у відділ Державного реєстру виборців особисто або ж онлайн за допомогою сервісу «Кабінет виборця» (за наявності електронного підпису). Кінцевий термін подачі заяви був 10 вересня включно.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» в разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

 

За коментарями звертайтеся:
Микола Зінченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Харківській області
тел.: +38 099 788 3660             
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.