У Луцьку невідомі особи зіпсували зовнішню рекламу двох партій-потенційних учасників місцевих виборів 25 жовтня. Йдеться про білборди на користь партії «Перемога Пальчевського» та сітілайт «Слуга народу».

2 вересня представники Громадянської мережі ОПОРА на проспекті Соборності виявили білборд із надписом «Політична партія «Перемога Пальчевського». Зупинимо знищення країни». Рекламну площу у частині, де зображене обличчя лідера партії, заляпали червоною фарбою.

Зазначимо, що подібне псування білборда цієї політичної партії у Луцьку фіксують повторно. Перший факт трапився наприкінці серпня – тоді невідомі схожою червоною фарбою забруднили білборд із написом «Перемога Пальчевського. Об’єднуйтесь! Palchevskуі.win» теж на проспекті Соборності.

Окрім того, на вулиці Винниченка виявили сітілайт «Зе» місцеві. «Слуга народу». Україна – це ти, розфарбований балончиком. На скло поверх рекламного плакату нанесли символи, схожі на букви.

Речниця Головного управління Національної поліції у Волинській області Ольга Бузулук повідомила, що до правоохоронців звернень із вказаних приводів не надходило. Однак 26 серпня правоохоронці самостійно виявили зіпсований білборд із постером партії «Перемога Пальчевського» на проспекті Соборності, про що написали відповідний рапорт.

Нагадаємо, що ОПОРА почала фіксувати активізацію розміщення зовнішньої політичної реклами на Волині ще у серпні.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА, у разі, якби вказана подія сталася під час виборчого процесу і щодо політичної реклами зареєстрованогокандидата, то такі дії після перевірки всіх обставин справи могли би бути кваліфіковані за частиною 2 статтею 157 Кримінального кодексу України, але поки такі дії можуть бути кваліфіковані як дрібне хуліганство за статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України або хуліганство за статтею 296 Кримінального кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 157 Кримінального кодексу України перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, процесу референдуму, ініціативної групи референдуму, комісії з референдуму, члена виборчої комісії, члена ініціативної групи референдуму, члена комісії з референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав,  поєднані із застосуванням насильства, знищенням чи пошкодженням майна, погрозою застосування насильства або знищення чи пошкодження майна, -  карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.  

Згідно зі статтею 173 Кодексу про адміністративні правопорушення України дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Відповідно до частини 1 статті 286 Кримінального кодексу України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, - карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

 

 

Довідково:Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)