За два місяці до органів ведення Державного реєстру виборців щодо зміни виборчої адреси звернулися 267 мешканців Кіровоградської області, що є 19 показником серед загальної кількості звернень по країні. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

За інформацією Державного реєстру виборців, станом на 1 вересня 2020 року процедурою зміни виборчої адреси скористалися 117 особи, які зареєстровані в  Кіровоградській області, але голосувати будуть в інших регіонах – там, де фактично мешкають. 69 осіб голосуватимуть на Кіровоградщині, хоча вони зареєстровані в інших областях, 81 виборців змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Найбільше звернень про зміну виборчої адреси в громаду (прибули) зареєстровано щодо Кропивницької міської та Соколівської сільської громади Кропивницького району – 29 та 26 звернення відповідно. Найбільша кількість звернень щодо зміни виборчої адреси з громади (вибули) зареєстровано від виборців із Кропивницької міської та Олександрійської міської громади (Олександрійський район)  – 56 та 17 відповідно. У межах громад по 5 виборців змінили місце голосування у Кропивницькій міській та Олександрійській міській громаді.

Нагадаємо, що ОПОРА підготувала детальну інструкцію як людям, які живуть не за місцем реєстрації або не мають реєстрації, проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року. Аби взяти участь у цих місцевих виборах змінити виборчу адресу можна до 10 вересня. Для мотивації виборців скористатися таким своїм правом ОПОРА також створила ролик соціальної реклами, який можна вільно поширювати (посилання на відеоролик у Facebook, YouTube, Dropbox із файлом в якості для показів на телебаченні та висновком Національної ради з питань телебачення і радіомовлення щодо визнання його соціальною рекламою).

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області
тел.: 0957943072
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.