У період із 1 липня до 17 серпня у Донецькій області 1091 особа звернулася до Державного реєстру виборців щодо зміни своєї виборчої адреси. Відповідно до відомості про опрацьовані звернення виборців щодо зміни виборчої адреси в розрізі областей України, Донеччина посідає 5 місце. Про це інформують представники Громадянської мережі ОПОРА у Донецькій області.

Відсоток звернень щодо зміни виборчої адреси за оновленою процедурою на Донеччині від загальних звернень до Державного реєстру виборців (ДРВ) по Україні наразі складає 5,96%. Із таким результатом Донеччина наразі посіла 5 місце серед областей України. Виявили бажання змінити виборчу адресу:

  • в межах регіону - 333 особи;
  • з приміткою “вибули” - 814 осіб;
  • приміткою “прибули” - 44 особи.

Лідерами за кількістю звернень є Краматорський і Маріупольський райони. Відсоток від загальних звернень громадян у регіоні щодо зміни виборчої адреси у зазначених громадах складає 16,18% і 10,88% відповідно.

Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області, зазначила: «Важливе нововведення цього року – це можливість проголосувати на місцевих виборах внутрішньо переміщеним особам, «трудовим мігрантам» та тим, хто взагалі немає реєстрації. Але слід мати на увазі, що процес зміни виборчої адреси закінчується на початку виборчого процесу - 10 вересня Не треба зволікати до останнього дня».

Нагадаємо, що ОПОРА підготувала інструкцію, в якій поданий детальний та простий алгоритм зміни виборчої адреси людям, які мешкають не за місцем реєстрації або ж наразі не мають реєстрації.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Згідно з частиною 3 цієї ж статті - за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, відповідно до частини другої цієї статті. Згідно з частиною 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини третьої статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якої він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.
Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА.