У період із 1 липня до 16 серпня у межах Черкаської області 133 особи звернулися до Державного реєстру виборців щодо зміни своєї виборчої адреси. Із таким результатом Черкащина посіла 12 місце серед усіх областей із найбільшою кількістю осіб, які хочуть змінити свою виборчу адресу з, до та в межах області. Про це інформують представники Громадянської мережі ОПОРИ у Черкаській області.

Відповідно до даних сайту Державного реєстру виборців, 47 осіб, які зареєстровані в Черкаській області, скористалися процедурою зміни виборчої адреси й голосуватимуть за місцем фактичного проживання в інших регіонах. А 46 осіб, які зареєстровані в інших областях, братимуть участь у виборах на Черкащині. Ще 40 жителів області змінили свою виборчу адресу в межах регіону.

Варто зауважити, що найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси (прибули) надійшло до Черкаської та Уманської міських громад  – 25 і 11 відповідно. Найбільше звернень щодо зміни виборчої адреси з громади (вибули) надійшло від виборців, зареєстрованих у Смілянській та Черкаській міських громадах – 9 і 7 відповідно. У 22 громадах досі не було зареєстровано жодного звернення щодо зміни виборчої адреси.

Нагадаємо, що ОПОРА підготувала детальну інструкцію про те, як людям, які живуть не за місцем реєстрації або не мають реєстрації, проголосувати на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборчою адресою виборця є адреса, за якою зареєстровано його місце проживання відповідно до Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», якщо інше не передбачене цією статтею, а згідно з частиною 3 цієї ж статті за зверненням виборця орган ведення Реєстру може визначити іншу виборчу адресу виборця, ніж визначено відповідно до частини 2 цієї статті. Відповідно до частини 4 статті 20 Закону «Про Державний реєстр виборців» в разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частини 3 статті 8 цього Закону у заяві виборця вказується адреса житла, за якою він фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

 

За коментарями звертайтеся:
Захар Колісніченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Черкаській області
тел.: 0972303533
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.