Із 1 липня по 12 серпня 53 мешканці Миколаївщини скористались правом зміни виборчої адреси на місцевих виборах, бо наразі проживають за межами області. У той же час 21 мешканець із інших регіонів визначили Миколаївську область  як місце постійного голосування. Ще 21 особа змінила виборчу адресу в межах самої області. Це становить 0,84% від загальної кількості звернень. Такі дані опубліковані на офіційному сайті  Державного реєстру виборців.

Станом на 13 серпня 53 мешканці, які мають так звану «прописку» на території  Миколаївської області,  скористались можливістю реалізувати своє конституційне право голосу на місцевих виборах за місцем фактичного проживання, тобто в інших областях. Найбільша кількість заяв про зміну виборчої адреси надійшла від мешканців, зареєстрованих у Миколаївській міській громаді (29 заяв).

Разом із тим дистанційно за допомогою «Кабінету виборця» чи фізично до відділів ведення Державного реєстру виборців, розташованих у Миколаївській області, з відповідною заявою звернувся 21  виборець, який має реєстрацію в інших регіонах України. Всі вони 25 жовтня голосуватимуть як мешканці Миколаївської міської громади. В межах Миколаївської області виборчу адресу змінила  21 особа.

ОПОРА нагадує, що з 1 липня в Україні почала діяти нова процедура зміни виборчої адреси, що передбачена у виборчому законодавстві. Здійснити її можна до 10 вересня включно, як  онлайн, так і звичним способом – подавши заяву до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем свого фактичного проживання.

Відповідно до частини 1 статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців» кожен виборець у разі зміни його персональних даних, зазначених у частині першій статті 6 та пунктах 1 і 4 частини першої статті 7 цього Закону, може звернутися до органу ведення Реєстру відповідно до своєї виборчої адреси із заявою про внесення змін до його персональних даних у Реєстрі за формою, встановленою розпорядником Реєстру. Така заява може бути подана до органу ведення Реєстру особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Також заява може бути надіслана особою в електронній формі за підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», з використанням мережі Інтернет у встановленому розпорядником Реєстру порядку. Заява, надіслана з використанням мережі Інтернет, повинна містити адресу електронної пошти, на яку заявнику може бути надіслано повідомлення, передбачене цією статтею.

 

За додатковою інформацією звертайтеся:
Дмитро Баштовий, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +380634171339
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.