О 19:20 на засіданні Білоцерківської міської виборчої комісії голові ТВК Куксу Геннадію Анатолійовичу висловили недовіру через самовільне обладнання приміщення ТВК відеокамерами. За відповідне рішення проголосувало 12 членів ТВК.

(Відео: Руслана Величко, ОПОРА)

Голова у своє виправдання пояснив, що йому незручно вести засідання і знімати на телефон, тому він вирішив поставити камери.

Також члени комісії звинувачували Геннадія Куксу в тому, що він перебував один з невідомими людьми в приміщені ТВК, де знаходяться бюлетені. Як наслідок, виник конфлікт на дільниці, деякі члени ТВК хочуть зняти самовільно встановлені камери.

 0 bts. 15.11

Громадянська мережа ОПОРА зауважує, що відповідно до частини 8 статті 29 «У разі систематичного невиконання головою або заступником голови чи секретарем покладених на нього обов’язків територіальна або дільнична виборча комісія може звернутися до виборчої комісії, яка її утворила, з мотивованим рішенням про його (їх) заміну, якщо за це проголосувало не менше двох третин від складу комісії. Голова, заступник голови або секретар виборчої комісії можуть особисто подати власноручно написану заяву про складення своїх повноважень до виборчої комісії, що утворила відповідну виборчу комісію. Зазначене рішення чи заява підлягають обов’язковому розгляду у порядку, передбаченому частиною дев’ятою цієї статті. Рішення про припинення повноважень голови, заступника голови або секретаря виборчої комісії не є підставою для припинення повноважень зазначених осіб як членів відповідної виборчої комісії».

За коментарями звертайтеся:
Аліна Брезіцька,
координатор виборчих програм
Громадянської Мережі ОПОРА у Київській області
063 685 95 28
Brezitska.a@gmail.com
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android