У Білій Церкві в бюлетенях зазначено прізвища двох кандидатів, а саме Геннадія Дикого від політичної партії «Об’єднання «Самопоміч»» та Костянтина Єфименка, як самовисуванеця.

Напередодні в день тиші у місті було розміщено багато прихованої передвиборчої реклами. Зокрема, на кількох білбордах на вул.Князя Володимира були гасла «Обирай і контролюй. Твій мер» або «Біла Церква. Завтра».

0 B.Tserkva 15.11

Початок голосування

За інформацією ТВК, усі дільниці станом на 8 ранку відкрилися. Сергій Рудюк, начальник Білоцерківського відділку міліції в коментарі ОПОРІ зазначив, що до 9 ранку міліція працює «радше профілактично». За інформацією спостерігача ОПОРИ, на дільниці №321117 міліціонер зазначив про потребу уважно перевіряти паспорти, бо вони попереджені про те, що можуть приходити особи із фальшивими паспортами.

Інциденти

Однак, на кількох дільницях не обійшлося без інцидентів.  На дільниці №321133 на ранкове засідання Тетяна Нагорна з’явилася з незаповненим посвідченням ЗМІ. Хоча на документі була печатка організації, проте навіть не було зазначено прізвища та ім’я, кому видане посвідчення. Згодом жінці таки вдалося зареєструватися від ЗМІ «Депутатський корпус». На прохання спостерігача ОПОРИ показати посвідчення, жінка показала прес-картку від «громадсько-політичного часопису «Депутатський корпус». Утім, в державному реєстрі громадсько-політичного часопису «Депутатський корпус» немає, а лише зареєстровано однойменний журнал, засновником якого є ГО «Асоціація засобів масової інформації».

0 B.Tserkva 15.11 1

На дільницю №321116, де зареєстровано більше 2 тисяч виборців, привезли лише 3 скриньки, а кабінок для голосування встановили лише 4. В коментарі Громадянській мережі ОПОРА секретар комісії пояснила, що напередодні вони отримали 4 скриньки для голосування, утім одна з них була пошкоджена, тому цього разу її не використовують. Щодо недостатньої кількості кабінок секретар додала, що не вистачило місця для шести передбачених кабінок для голосування.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що питання належного забезпечення виборчих дільниці прописано в Законі України «Про місцеві вибори», зокрема в статті 76, частині 1-3, де зокрема сказано:

1. Голосування проводиться у спеціально відведеному приміщенні, в якому обладнуються у достатній кількості кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів. Для малих виборчих дільниць кількість таких кабін повинна бути не менше двох, для середніх - не менше чотирьох, для великих - не менше шести. На одній виборчій дільниці облаштовується одне приміщення для голосування. Контроль за облаштуванням приміщення для голосування покладається на дільничну виборчу комісію.

Виконавчі органи сільських, селищних, міських (у містах, де немає районних у місті рад), районних у містах рад або органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, забезпечують виборчі дільниці необхідними приміщеннями для голосування, придатними для облаштування відповідно до вимог цього Закону та нормативів, встановлених Центральною виборчою комісією, а також надають технічну допомогу в облаштуванні.

Приміщення для голосування для малої виборчої дільниці повинно мати площу не менше 50 кв. м, середньої - не менше 75 кв. м, великої - не менше 90 кв. м.

У разі відсутності в межах звичайної або спеціальної виборчої дільниці приміщення з відповідною площею приміщення для голосування на відповідній виборчій дільниці може мати меншу площу за нормативами, встановленими Центральною виборчою комісією.

3. Кожна виборча дільниця забезпечується необхідною кількістю виборчих скриньок - стаціонарних (великих) та переносних (малих). Для голосування використовуються виборчі скриньки, виготовлені з прозорого матеріалу за розмірами, встановленими Центральною виборчою комісією. Кожній виборчій скриньці присвоюється власний номер, який проставляється на цій скриньці. Мала виборча дільниця повинна мати не менше двох стаціонарних виборчих скриньок, середня - не менше чотирьох стаціонарних виборчих скриньок, велика - не менше шести стаціонарних виборчих скриньок. Кожна виборча дільниця повинна мати не менше двох переносних виборчих скриньок. Порядок виготовлення, обліку, використання та зберігання виборчих скриньок визначається Центральною виборчою комісією».

За коментарями звертайтеся:
Аліна Брезіцька,
координатор виборчих програм
Громадянської Мережі ОПОРА у Київській області
063 685 95 28
Brezitska.a@gmail.com
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android