Громадській мережі ОПОРА спостерігачі повідомили, що відразу на кількох дільничних виборчих дільницях у скриньки для голосування не вкинули контрольні талони по виборах міського голови. Таких дільниць по місту, начебто, нараховувалося 28.

 

У коментарі ОПОРІ голова Сумської міської виборчої комісії Ольга Старосєльська підтвердила, що такі випадки дійсно є. Члени міської виборчої комісії перевіряють ці факти і станом на 10:00 було підтверджено 4 випадки, коли контрольні талони в скриньках дійсно відсутні.

Зважаючи на те, що бюлетені з таких скриньок будуть вважатися недійсними, міська виборча комісія рекомендує не використовувати їх для голосування.

Ольга Старосєльська заявила спостерігачу ОПОРИ: «Ми багато разів роз’яснювали членам дільничних комісій процедуру, тому я вважаю, що, якщо ці випадки будуть масовими, то можна буде говорити про намагання зірвати місцеві вибори в Сумах».

За коментарями звертайтесь:
Олександр Хоруженко
Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
 
Ірина Стегній
Прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+38 066 305 51 90
 
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. 
Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.