Громадянська мережа ОПОРА запускає вже третій сезон циклу інформаційно-просвітницьких програм про вибори «Вибори навиворіт». Перший випуск дивіться вже 10 та 11 червня в ефірах hromadske.ua та 24 каналу.

Цикл складається з 8 програм, кожна з яких присвячена різним виборчим темам. Так, детально та з гумором для кращого сприйняття дослідимо, для чого взагалі потрібні вибори, обговоримо питання гендерної рівності у владі, доступності виборчих процесів для людей з інвалідністю, можливості голосувати за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Крім того, розберемося, кого саме обиратимемо на місцевих виборах, які покарання передбачені за різні виборчі порушення та що нового, як хорошого, так і поганого, несе Виборчий кодекс.

Першу програму дивіться вже цього тижня, 10 червня о 22:15 в ефірі hromadske.ua, а 11 червня о 17:15 в ефірі 24 каналу. Онлайн-прем'єра на Facebook-сторінці та YouTube-каналі Громадянської мережі ОПОРА відбуватиметься щочетверга о 19:30. 

Цей випуск буде присвячено питанням розбудови держави через вибори та проблеми із недовірою до державних інституцій. Чому в Україні найнижчий у світі рівень довіри до влади? Наскільки могли б змінитися результати виборів, якби на минулих парламентських виборах явка виборців не стала найнижчою в історії країни? Кому найбільше довіряють українці: парламенту, уряду, президенту чи астрологам? Що спільного між яблуками та виборами? Вмикайте, аби дізнатись відповіді на всі ці питання.

Ведучі – журналісти Наталка Пономарів та Андрій Сайчук.

РОЗКЛАД ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ПОКАЗІВ:

Кожну середу о 22:15 – ПРЕМ’ЄРА на телеканалі hromadske.ua. З повторами

  • щочетверга о 09:15;
  • щочетверга о 14:30;
  • щонеділі о 18:00;
  • щопонеділка о 18:00.

Кожен четвер о 17:15 – ПРЕМ’ЄРА на 24 каналі.

Нагадаємо, у першому сезоні ми говорили про питання можливості реалізації права голосу, «фейків» на виборах – від псевдоспостерігачів до кандидатів із ознаками технічності, адмінресурсу, підкупу виборців, особистого «піару» політиків на заходах, що були здійснені за кошти державних субвенцій з бюджету, порушення в день голосування, популізму у виборчих програмах, цифрової безпеки на виборах. Другий сезон розкрив особливості дострокових парламентських виборів, як працюють виборчі системи з відкритими та закритими списками, звідки беруться гроші на розміщення реклами, як відбувається кампанія у мажоритарних округах, як формується коаліція. Загалом два сезони програми на обидвох телеканалах-партнерах протягом двох виборчих кампаній подивилось 12 млн глядачів.

Усі сезони програми «Вибори навиворіт» підготовлені завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та можуть не відображати позицію USAID чи Уряду США.