12 жовтня в Оболонському районі відбулося відкриття дитячого майданчика за підтримки Вадима Столара – кандидата-самовисуванця від 217 виборчого округу. Це вже не перший випадок непрямого підкупу виборців, про що ОПОРА писала раніше.

У неділю 12 жовтня о 12.00 за адресою Оболонський проспект, 7-Г відбулося відкриття дитячого майданчика за сприяння кандидата в депутати від 217 округу (Оболонський район) Вадима Столара. Даний захід був анонсований 8 жовтня під час зустрічі керівника приймальні кандидата із батьками у дитячому садочку № 635 «Журавлик».

На відкритті дитячого майданчика роздавали напої, солодку вату, прапорці України, дітям малювали боді-арт на обличчі. Також дітей розважали пірати і ведмеді, вчені з лабораторії. Відбувалася роздача агітаційних матеріалів кандидата, стояли банери з політичною рекламою. Самого Вадима Столара не було, був присутній керівник приймальні Дмитро (саме той, хто вручив документи на сучасну кухонну техніку садочку «Журавлик» 8 жовтня).

news 12 10 2014 Kiev Stolar foto7

news 12 10 2014 Kiev Stolar foto4

news 12 10 2014 Kiev Stolar foto2 

news 12 10 2014 Kiev Stolar foto9

Побудову дитячого майданчика можна розцінювати як непрямий підкуп виборців. Так, відповідно до ст. 74, ч. 14 Закону «Про вибори народних депутатів України» «Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей».

Стаття 157 Кримінального Кодексу України встановлює відповідальність за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, поєднані з підкупом. Цей злочин проти виборчих прав карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк, з позвавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Також ст. 6, ч. 2 Закону «Про вибори народних депутатів України» забороняє застосовувати підкуп, що перешкоджає вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця.

Нагадаємо, Столар Вадим Михайлович – директор з розвитку «Київоблжитлобуд», народний депутат VI скликання, обраний по списку «Партії регіонів». Був членом Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. У 2012 році вийшов з складу «Партії регіонів». Починав свою політичну кар’єру у 2006 році як депутат Київської обласної ради по списку партії «Наша Україна». З лютого по березень 2014 року був керівником Патронатної служби Голови Київської міської державної адміністрації.

Для кандидата це вже традиційна практика відкриття дитчих майданчиків, дарування подарунків, надання товарів і послуг навчальним закладам.

За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
(098 829 62 64) 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.