Кандидат самовисуванець у 85-му виборчому окрузі (центр - Калуш) Ярослав Гладун використав приміщення Калуського політехнічного коледжу для агітації, не оплативши за нього з виборчого фонду. Як з’ясували спостерігачі ОПОРИ, зустріч кандидата з трудовим колективом  відбулась у приміщенні коледжу, яке адміністрація надала Гладуну безкоштовно після прохання-погрози кандидата.

Перед проведенням зустрічі Ярослав Гладун звернувся до адміністрації коледжу з письмовим проханням надати йому приміщення для агітації та пригрозив: якщо його прохання не задовольнять, він розцінюватиме це як перешкоджання здійсненню ним агітації.

Кандидат, очевидно, забув про вимогу частини 2 статті 45 Закону України «Про вибори народних депутатів України», яка забороняє фінансування агітації не з виборчого фонду та вимогу частини 6 статті 68 цього ж Закону, яка забороняє використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців.

Крім того, у документі Міністерства освіти і науки України адресованому обласним управлінням освіти додатково роз’яснено, що приміщення кандидатам можуть надаватися лише за рахунок коштів виборчих фондів. Таким чином кандидат не лише сам порушив норми виборчого законодавства, але й підштовхнув до порушення адміністрацію навчального закладу.

«Я б порекомендував адміністраціям освітніх закладів, і не тільки, ознайомитись з виборчим законодавством, перш ніж всерйоз сприймати погрози кандидатів про те, що відмова надати їм приміщення на безоплатній основі –  вважатиметься перешкоджанням проведенню агітації. Закон «Про вибори народних депутатів України» прямо забороняє використовувати для агітації ресурси не з виборчого фонду. У випадку надання кандидатам приміщення державної чи комунальної форми власності на безоплатній основі порушником вважатиметься не тільки кандидат, який використав це приміщення для агітації, але й керівник установи, який безоплатно надав це приміщення» – прокоментував координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів. 
Twitter:https://twitter.com/opora (@opora)